Aprílový Novoměstský krajáč v Praze – Novoměstská radnice

Aprílový Novoměstský krajáč v Praze opět představí bohatství našich regionů!

 

V sobotu 1. dubna 2017 zaplní prostory Novoměstské radnice řemeslníci a výrobci lokálních potravin ze všech koutů naší země. Do Prahy osobně přivezou originální výrobky, které vznikají s úctou k tradici, a zároveň s ohledem na požadavky moderní doby.
„Chceme zviditelnit aktivní obyvatele regionů, kteří svou podnikavostí spoluutváří jedinečný charakter míst, kde žijí. Kromě originálních výrobků si bude možné odnést zajímavé zážitky a něco nového se naučit,“ říká Kateřina Čadilová z Asociace regionálních značek, která spolu s Novoměstskou radnicí Krajáč pořádá.
V jedinečné atmosféře historických prostor Novoměstské radnice se návštěvníci mohou těšit na pestrou nabídku originálních řemeslných výrobků a lokálních potravin. A nudit se nebudou ani děti. Celý den totiž budou probíhat kreativní a naučné dílny přímo s regionálními výrobci.
„Návštěvníkům se nově představí například výrobci vitráží z renomované regionální firmy Skloart, začínající podnikatelé s Priessnitzovými víceúčelovými zábaly nebo výrobci manžetových knoflíčků osazených přírodní perletí,“ odhaluje část z bohaté nabídky Čadilová.
Opakovaně se představí také léčivá smolná mast, ručně zdobené perníčky, háčkované a šité dekorační výrobky, ručně tkané koberce a tašky, šperky ze skla a cínu, šípkové produkty, domácí mošty i sirupy a mnoho dalších. Letošní novinkou v doprovodném programu bude osobní setkání s některými výrobci, kteří představí svůj příběh a poodhalí tajemství výroby svých produktů. Těšit se můžete na příběh bylin z beskydské přírody, mléčných výrobků z Toulavy a medu z úlů ve městě.
Novoměstský krajáč se na stejném místě koná již popáté. Naposledy přilákal přes 2000 návštěvníků. „Jsme rádi za rostoucí zájem ze strany regionálních výrobců, kteří mají chuť a zájem představit výsledky své práce právě na Novoměstské radnici. Mezi lidmi v Praze roste zájem o výrobky a služby, které jsou lokální a kvalitní. Pro spotřebitele je čím dál důležitější vědět, co kupují, a také od koho,“ podotýká Albert Kubišta, ředitel Novoměstské radnice.
Nabízené výrobky jsou součástí široké rodiny regionálních značek, která sdružuje již přes 1000 výrobců a poskytovatelů služeb z 27 regionů. Každý výrobek, služba v cestovním ruchu nebo zážitek musí pro získání regionální značky splnit předem daná kritéria, mezi které patří vazba na region, prokazatelná kvalita výrobku i šetrnost k životnímu prostředí.

 

  • 1. 4. 2017 (10.00—18.00)
  •  Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
  • Vstup zdarma
  • Podrobné informace k této akci Vám podá produkční NR paní Bedřiška Kotmelová kotmelova@nrpraha.cz tel. 607 627 307
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.