Artist Talk: Robert Lippok – UMPRUM

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a Lunchmeat z. s. Vás srdečně zvou na přednášku berlínského audiovizuálního umělce u příležitosti workshopu a performance v klubu Neone.

Robert Lippok posluchačům přiblíží různé aspekty své práce – umělecké projekty, komponování hudby, nebo spolupráci s vizuálními umělci. Přidá i několik myšlenek o (ne)potřebě vizuálů v hudební produkci.

Robert Lippok , avantgardní německý vizuální umělec a skladatel Robert Lippok je výraznou osobností berlínské experimentální hudební scény, a to už od jejích počátků. Je známý díky výbušné imaginaci, vynalézavé práci s rytmikou i vrstvením fragmentovaných, rozostřených tónů. Ve svých projektech obsáhl široké spektrum žánrů, médií i tvůrčích spoluprací – od funky-glitch-techno nahrávky Redsuperstructure pro vydavatelství Raster Media (2011), přes návrhy scén pro berlínskou operu, výstavy v renomovaných galeriích, až po spolupráci s italskou harfistkou Beatrice Martini, kanadským perkusistou Debashis Sinha, nebo italským skladatelem Ludvicem Einaudi. V roce 2012 se připojil k uměleckému studiu Olafur Eliasson’s Institut für Raumexperimente na Universität der Künste v Berlíně.
https://www.raster-media.net/artists/robert-lippok?c=5

Přednáška a následující workshop budou vedeny v anglickém jazyce.
Přednáška je součástí intenzivní série pěti novo-mediálních workshopů <input> prezentovaných umělci, kteří se zaměřují na propojování umění a technologií.

 

  • 22. 9. 2017 v 13.00 hodin
  • UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115
  • Pořádá Lunchmeat z. s. za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky
  • Facebook
  • UMPRUM

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.