BE25 | CIE LA SERVANTE: GUTENBERG, LE MUSICAL! – NoD

Legračně bizarní Gutenberg, le musical! nás seznámí se dvěma autory Samem a Maxem, kteří nám představují svoje nové představení – muzikál o vynálezu knihtisku!

Se stejnou mírou bezprostřednosti a věrnosti historickým událostem, s nulovými prostředky, ale zato s neutuchajícím nadšením hrají, tančí a zpívají všechny role svého fantastického díla. A doufají, že se jim podaří realizovat svůj největší sen … Uvést tohle představení v Paříži nebo… na Brodwayi!!!

Johannes Gutenberg je lisovač hroznů v malé středověké německé vesnici Schlimmer. Je to veselé místo, ale hrozně špinavé a navíc tu nikdo neumí číst. Ani Helvetika, jeho krásná pomocnice, kterou Johannes tajně miluje. I kvůli ní, a ve snaze zachránit obyvatelstvo před jejich vlastní omezeností, přetvoří svůj lis na víno na lis na knížky. Ale jako každý přelomový vynález, ani knihtisk nemá snadnou cestu na svět!

Muzikál vznikl v roce 2005 v rámci rezidence v new yorském kabaretu UCBT. Poprvé byl uveden v Londýně v lednu 2006 a následně v září 2006 v rámci New york musical theatre festival, kde získal tři různá ocenění včetně Ceny za nejlepší libreto. Po tomto úspěchu byl hrán na různých scénách Off-Brodwaye, poté ve 40 dalších městech USA a zanedlouho také v zahraničí (Kanada, Finsko, Austrálie). Toto uvedení je prvním v rámci Francie, kde měl Gutenberg, le musical premiéru v roce 2015 v Aktéon théâtre v Paříži.
SCOTT BROWN

Spisovatel, herec, publicista na volné noze, píše pro řadu časopisů, spolu s Anthony Kingem je autorem řady konceptů pořadů pro americkou CBS TV. Společně se věnují také psaní hudby k flash-mobům skupiny Improv Everywhere, jejich skladby tak pravidelně sklízejí okolo 9 milionů shlédnutí na youtube.

ANTHONY KING

Scénárista, režisér a herec, autor řady televizních seriálů pro NBC a Comedy Central. V letech 2005 – 2011 působil jako umělecký šéf UCBT Theatre v New yorku, za svoji scénáristickou práci byl nominován na cenu Emmy.

 

  • 21. 10. 2017 od 19:30
  • vstupné: 250 Kč / 190 Kč (studenti, senioři, ZTP)
  • Představení ve francouzštině s anglickými titulky
  • Divadlo NoD, Dlouhá 33, Praha 1
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.