BOOK & FLY: Svět knihy Praha ve Vzducholodi Gulliver – DOX

BOOK & FLY: Svět knihy Praha ve Vzducholodi Gulliver

Svět knihy Praha letos opět zavítá do Vzducholodi Gulliver, a můžete se těšit hned na dvě akce! Budou to diskuze významných autorů, Sofi Oksanen a Adama Zagajewskiho a později Drago Jančara & Antónia Lobo Antunes. Nenechte si tyto osobnosti ujít!

Návštěvníci Mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha a členové Klubu přátel DOX mají vstup zdarma, musí se však na diskuzi registrovat přes portál GoOut. Pro ostatní návštěvníky je potom základní vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč.

Obě diskuze jsou simultánně tlumočeny z angličtiny do češtiny.

 

  • 18:30 Sofi Oksanen & Adam Zagajewski: Odjezd ze SSSR – Exil nebo emigrace?
  • vstupenky

Opouštět něco znamená také přemýšlet o možnosti návratu, nebo si to tak alespoň většinou představujeme. Někdy ale odjíždějící ví, že návrat nebude už nikdy možný – zejména je-li ve hře politika. Exil představuje v takovém případě čekání, emigrace vzdání se samotné myšlenky na návrat. Sofi Oksanen a Adam Zagajewski se budou na základě vlastních zkušeností zamýšlet nad touto „volbou“.

Diskuzi moderuje Ondřej Soukup, organizátorem je Svět knihy Praha a partnery jsou Centrum současného umění DOX, Polský institut v Praze a Embassy of Finland Prague – Suomen suurlähetystö Praha. Dále podpořeno v rámci programu FILI – Finnish Literature Exchange.

 

  • 20:00 Drago Jančar & António Lobo Antunes: Popisování otřeseného světa
  • vstupenky

Každý spisovatel píše o světě kolem sebe, jinými slovy popisuje dějiny (přinejmenším v obecném slova smyslu). Pro některé jsou ale dějiny hlavním materiálem jejich knih. Jak si spisovatel vybírá v mocném proudu historie svůj příběh, svou verzi dějin? Jaký narativ volí? Existuje vlastně rozdíl mezi proudem vědomí a proudem dějin?

Diskuzi moderuje Petr Fischer, organizátorem je Svět knihy Praha ve spolupráci s Centrem současného umění DOX, Embaixada de Portugal na República Checa a Embassy of Slovenia in Prague / Velvyslanectví Republiky Slovinsko v Praze.

 

 

  • 11. 5. 2018 od 18:30
  • vstupenky: základní 60 Kč / snížené 40 Kč / zdarma  pro držitele platné vstupenky na festival Svět knihy Praha nebo pro členy Klubu přátel DOX
  • rezervace zde
  • DOX, Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.