DAS FILMFEST – Festival německy mluvených filmů – Galerie Jaroslava Fragnera

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST představí letos již po dvanácté aktuální filmovou tvorbu z Rakouska, Německa a Švýcarska. Pražští a brněnští diváci se mohou těšit na nejnovější hrané a dokumentární filmy ve čtyřech tematických sekcích (BEZ)MOC, FUTUR PERFEKT, DAS FILMFEST SPEZIAL a DIE DOKU, chybět nebudou ani projekce krátkých filmů.

Das Festival deutschsprachiger Filme DAS FILMFEST zeigt heuer bereits zum zwölften Mal das aktuelle Filmschaffen aus Österreich, Deutschland und der Schweiz. Das Publikum in Prag und Brünn erwarten die neuesten Spiel- und Dokumentarfilme in den vier thematischen Sektionen DIE (OHN)MACHT, FUTUR PERFEKT, DAS FILMFEST SPEZIAL und DIE DOKU, auch ein Kurzfilm-Abend ist wieder mit im Programm.
Na programu je celkem 12 současných rakouských (ko-) produkcí od režisérů, kteří již získali Oscara (Stefan Ruzowitzky), i těch začínajících (Monja Art, Adrian Goiginger, Josef Hader), se známými herci (Tobias Moretti, Josef Hader) či novými tvářemi (Verena Altenberger, Violetta Schurawlow) a napříč všemi žánry: akční thrillery (Peklo – Inferno), chladné dystopie (Skryté rezervy, Life Guidance), Coming-Of-Age a teenagerovské lovestory (Sedmnáct, Střed mého světa), tragikomedie plné černého humoru (Divoká myš), psychologické thrillery (Zvířata), pohnutá dramata (Nejlepší ze všech světů), velký autorský film (Western), jímavé historické filmy (Před ranními červánky) a burcující dokumenty (Sedláku náš, Třetí možnost).

K festivalu tradičně patří i setkání se zajímavými hosty z řad filmových tvůrců, se kterými mohou návštěvníci po projekcích diskutovat. Na festivalu jsou vítáni všichni, znalosti němčiny nejsou nutné, protože všechny filmy mají české titulky (a většinou i anglické) a diskuze s tvůrci jsou tlumočeny do češtiny. Festival také nabízí již tradičně široký výběr dopoledních projekcí pro školy v kině Lucerna.

 

  • 18. – 22. 10. Praha 1, kino Lucerna, Vodičkova 36 / Praha 8, kino Atlas, Sokolovská 371/1
  • 30. 10. – 2. 11. Brno, Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6
  • Kompletní program a informace o všech filmech najdete na www.dasfilmfest.cz
  • Sledujte nás také na www.facebook.com/dasfilmfest
  • Všechny filmy mají české a anglické titulky, viz www.dasfilmfest.cz

 

www.DASFILMFEST.cz
www.facebook.com/DASFILMFEST

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.