DIMENZE_BERG2017 – Rakouské kulturní fórum

 

Orchestr BERG představuje v rámci projektu MiniFokus Rakousko na několika koncertech díla významných současných rakouských skladatelů a skladatelek. Tentokrát zazní v české premiéře skladba Bernharda Langa Differenz/Wiederholung 5.

Langova hudba v sobě nese prvky mnoha žánrů: evropské avantgardy 20. století, jazzu, free jazzu, rocku, punku, techna, elektronické taneční hudby, elektronické a počítačové hudby. V jeho díle jsou zastoupeny sólové, komorní i sborové skladby, stejně jako kompozice pro velké ansámbly, orchestry či hudební divadlo. Kromě toho skládá hudbu pro divadlo, film, tanec a je tvůrcem zvukových instalací.
Do širšího povědomí se zapsal svým cyklem děl Differenz/Wiederholung (rozdíl/opakování), ve kterém se ovlivněn myšlenkami filozofa Gillese Deleuzeho zaměřil na fenomén opakování.

Bernhard Lang (*1957, Linec) studoval v Grazu filozofii a germanistiku, teorii jazzu (u Dietera Glawischniga), hru na klavír (u Harryho Neuwirtha), kontrapunkt (u Hermanna Markuse Preßla), harmonii a skladbu (u Andrzeje Dobrowolského). Po studiu působil několik let jako skladatel, hudební aranžér a pianista v nejrůznějších jazzových uskupeních, zabýval se také vývojem softwaru pro skládání počítačové hudby. Od roku 1999 žije jako skladatel ve Vídni, přednáší nejen na Univerzitě umění v Grazu, ale i po celém světě.

 

  • 5. 12. 2017 od 20:00
  • Vstupné:  250 Kč / 150 Kč studenti a senioři 65+
  • online prodej na GoOut
  • Rakouské kulturní fórum, Praha 1, kostel U Salvátora, Salvátorská
  • MiniFokus Rakousko / Österreich
  • Více informací zde
  • Facebook

 

Účinkují : Orchestr BERG, Peter Vrábel (dirigent )
Tereza Horáková (housle), Martin Opršál (vibrafon)
Program: Ondřej Štochl, Tan Dun, Bernhard Lang
Ondřej Štochl – ve dne stíny, v noci Světlo.
Prostorová kompozice (světová premiéra)
Tan Dun – Circle pro 4 tria, dirigenta a publikum (česká premiéra)
Bernhard Lang – Differenz/Wiederholung 5 (česká premiéra)

members.chello.at/bernhard.lang
www.berg.cz

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.