Dolomity – kamenné srdce světa – Novoměstská radnice

Výstava fotografií je plodem spolupráce mezi National Geographic Česko, Italským velvyslanectvím v Praze a Fondazione Dolomiti UNESCO. Výstava 50 snímků Georga Tappeinera je poctou pro Dolomity.

50 fotografií doprovodí navštěvníka na jeho cestě skrze hluboká údolí a vrcholky hor. Fotografie mírných kopců a velkolepých horských masivů, zelených pastvin a modrých jezer ukazují mnoho tváří tohoto jedinečného pohoří…

Fotografie provázejí návštěvníka přes vrcholky hor a údolí, které v roce 2009 vložilo UNESCO na seznam Světového dědictví. Na snímcích, ze kterých prýští archaická síla, se mu také podařilo zvěčnit prchavý proud meteoritů, jehož blesky osvětlují monumentální stěny Dolomit.

 

  • 4. 5. – 28. 5. 2017
  • Galerie ve věži Novoměstské radnice
  • Otevřeno: út – ne 10 – 18 hod, mezi 12. – 13. hod 30 minut polední pauza
  • Vstupné: v souvislosti se vstupem na věž plné 60 Kč / snížené 40 Kč / rodinné 130 Kč
  • Více informací zde
  • press@dolomitiunesco.info

 

Fotograf Tappeiner

Georg Tappeiner se narodil v Meranu, v roce 1964. Strávil 10 let v Londýně, kde pracoval jako reklamní fotograf, a v současné době žije v Miláně. Od roku 2005 zkoumá Dolomity, a snaží se zachytit kouzelnou přírodní podívanou, kterou nabízí hory, jež jsou součástí Světového dědictví. Jeho fotografie byly publikované v mnoha časopisech, mezi kterými byla například italská edice „Geo“ a německá edice „National Geographic“. Již několik let je patronem Fondazione Dolomiti UNESCO.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.