Úno 24

Galerie Art Praha

GALERIE ART PRAHA je prestižní pražskou galerií, která prezentuje především významné a kvalitní české a slovenské malíře 19. a 20. století. Na trhu působíme už více než 20 let a najdete nás v samém centru staré Prahy, na Staroměstském náměstí naproti Orloji.

Tradice Galerie Art Praha sahá do roku 1994. Zaměřujeme se na exkluzivní aukce, prodej a výkup kvalitních uměleckých děl především od českých a slovenských autorů. Vybíráme díla v širokém spektru historických období od velikánů pozdního 19. století, přes klasickou modernu 20. století až po kvalitní umělce dnešní doby.

V průběhu své existence se Galerie stala partnerem pro celou řadu významných sběratelů, proběhlo zde množství výstav, kdy byla veřejnosti představena díla vynikajících osobností a pravidelně pořádala aukce, ve kterých vždy patřila ke špičce na trhu.

Důkazem mohou být úspěšně vydražené obrazy mimo jiné: Hlava, která myslí od Jindřicha Štyrského z roku 1934, obraz reprezentuje surrealistické období Štyrského tvorby. Původně patřil významnému literárnímu historikovi a kritikovi prof. Václavu Černému. Dílo bylo v naší aukci vydraženo za konečnou cenu 12 200 000 Kč. Dalším příkladem může být obraz Josefa Šímy z roku 1938 s názvem Leda s labutí. S dosaženou cenou 17 500 000 Kč jde dosud o nejvyšší dosaženou částku za dílo tohoto umělce v českých aukčních síních. Za zmínku jistě stojí i obraz Josefa Čapka Děvče v růžových šatech z roku 1916. Tento citlivý kubizující portrét byl vydražen za konečnou cenu 14 160 000 Kč.

Důležitou součástí našich kulturních aktivit je i publikační činnost. Roku 2012 se nám podařilo vydat rozsáhlou monografii malíře Jana Baucha, kterou detailně zpracovala PhDr. Rea Michalová Ph. D.

O díla od našich klientů pečuje tým odborníků. Díla konzultujeme s renomovanými českými historiky umění a nabízíme služby našich nejvýznamnějších restaurátorů.

Umělecká díla přijímáme každý den mimo neděle v Galerii Art Praha na Staroměstském náměstí, nebo po domluvě v našem depozitáři, který je v ulici U Hráze, Praha 10.

I díky naši lukrativní poloze v centru Prahy jsme si za dobu své existence dokázali vybudovat stálou klientelu milovníků umění, kteří se k nám rádi vrací.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.