Hang the DJ! UMPRUM Summer Hits Radio From the Bong

Během Artsemestru léto 2018 přichystala Galerie UM speciální program Hang the DJ! UMPRUM Summer Hits Radio From the Bong. Zcela netradičně se v jejích prostorách představí audiovizuální experimenty, koncerty a DJ produkce. Všichni autoři jsou a nebo byli součástí studentské obce UMPRUM.

Hang the DJ! UMPRUM Summer Hits Radio From the Bong je mixem hudebních světů. Přinese nejrůznější žánry, hudební i zvukové libůstky a zajímavosti. Dá se říct, že se galerie promění v rádio, kde zapojení autoři hudbu mixují a dál si s ní hrají.

Kromě zvukové stránky bude program provázet i vizuální expozice. Stejně kreativně autor akce Matúš Buranovský přistupuje společně s Jirkou Macků k vizuálu výstavy a projekci. „Pracuji s různými motivy, které různě promíchávám. Někdy zůstanou přiznané, jindy je potlačují až do úplné abstrakce. Stejně jako huba dostávají lyrický ráz“, říká k vizuálu Matúš Buranovský.

Návštěvníci se navíc můžou těšit dvě velké produkce – koncerty, mimo standardní otvírací dobu galerie. První bude v rámci zahájení celoškolní výstavy klauzurních a semestrálních prací Artsemestr léto 2018. Začátek programu proběhne přímo v Galerii UM a následně se přesune do Tiskárny na vzduchu, kde bude probíhat Afterparty Artsemestru. Druhý koncert je plánován na termín Pražské muzejní noci a celý se uskuteční v Galerii UM.

 

  • 7. – 10. 6. 2018
  • Galerie UM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
  • vstup volný
  • Více informací zde

 

Program hudebních produkcí

Středa 6. 6. 2018 :

zahájení výstavy Artsemestr léto 2018 / 6. 6. 2018 19:00 – 22:00, Galerie UM

  • RAWDEUS / MUTANTI HLEDAJI VYCHODISKO / ((SCARY POOL)) / RAFANI

 

Underdogs´– Afterparty Artsemestru / 6. 6. 2018 23:00 – 6:00 (Nádražní 3, Praha 5)

  • BCAA + LAURA WITOWSKA / WHYDIE

 

Sobota 9. 6. 2018 :

Galerie UM – Muzejní noc / 9. 6. 2018 18:00 – 22:00

  • OH HI BYE / JOHNNY THE HORSE / HEPARIN

 

Idea, dramaturgie, produkce: Matúš Buranovský (finkner.me)
Visuals: Jirka Macků a Matúš Buranovský (finkner.me)
Interpreti: Jonatan Kuna (Ateliér grafického designu a vizuální komunikace), Matyáš Bartoň (Ateliér tvorby písma a typografie), Jiří Konvalinka (absolvent Ateliéru grafického designu a nových médií), Olbram Pavlíček (Ateliér malby), David Střeleček (Ateliér sochařství), David Kořínek (pedagog UMPRUM), Laura Witowska (Ateliér filmové a televizní grafiky), Tomáš Bárta (Ateliér keramiky a porcelánu), Filip Hepnar (Ateliér filmové a televizní grafiky)

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.