Ivan Klánský-klavír & Prague Philharmonia Wind Quintet – Novoměstská radnice

Ivan Klánský-klavír & Prague Philharmonia Wind Quintet

Komorní koncert u příležitosti 70. narozenin prof. Ivana Klánského se koná v historickém Velkém sále Novoměstské radnice 19. června 2018.

 

Ivan Klánský patří po právu mezi nejlepší české klavíristy s mezinárodním renomé jako sólista, komorní hráč a významný pedagog.

Je předsedou Společnosti Fryderyka Chopina a prezidentem Mezinárodního Chopinova festivalu v Mariánských Lázních, profesorem a vedoucím katedry klávesových nástrojů hudební fakulty AMU a profesorem na Konzervatoři v Luzernu.

Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF – Prague Philharmonia.

Členové tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží. Působí také jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborák Ensemble, Česká sinfonietta atd.).

Spolupráce Ivana Klánského s Prague Philharmonia Wind Quintet se datuje od roku založení tělesa, během této doby se společně představili na českých i zahraničních pódiích.

Program koncertu: J. S. Bach, L. v. Beethoven, J. Ibert, F. Poulenc

 

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.