JAN BOHÁČ: NÁKAZA – Atrium na Žižkově

 

Příspěvková organizace Za Trojku Vás srdečně zve do Atria na Žižkově na výstavu

JAN BOHÁČ:  NÁKAZA

 

V žižkovském Atriu umělec vystaví instalaci reagující na vrstvy dějin uložené pod prostorem galerie, stojící na místě morového hřbitova z počátku 18. století.

 

  • Kurátorka: Anežka Bartlová
  • vernisáž: 13. 4. 2017 od 19.00
  • Výstava potrvá do 11. května 2017
  • Otevírací doba Po – Pá / 13.00 – 18.00

 

Jan Boháč (*1978) studoval na VŠUP v Praze nejdříve v ateliéru Krištofa Kintery, poté v ateliéru Dominika Langa a Edith Jeřábkové. Má na kontě řady samostatných a skupinových výstav doma i v zahraničí.

 

Anežka Bartlová:

„Základem je pořádně se obrnit proti cizímu, proti možným nemocem, proti historii. Ví se, že Yersinia pestis, morové bakterie, přežívají ve spodních vrstvách stovky let, máte očkování?

Neviditelný a potenciálně smrtící nepřítel v nepředstavitelně krásné scenérii je dostupným nebezpečím, které je užitečné; dokáže nás probrat ze všedního dne a probudit zasuté emoce. A nemusí v tom být nic dekadentního, nanejvýš trochu baroka. Vize nekonečného růstu funguje jako obrana proti strachu z neznáma, z nákazy, ze smrti. Ale historie se neptá.“

 

Po vernisáži následuje v kapli Atria hudební vystoupení. Se svým projektem vystoupí Phaerentz, hráč na gramofony a další audiopřehrávače, jimž ve své tvorbě přisuzuje roli hudebních nástrojů.

 

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.