JOSEF ŽÁČEK: ANTICORPS a JIŘÍ ŽÁK: ROZŠTĚPENÝ EPISTEMOLOG – Tisková konference, GHMP

 

Galerie hlavního města Prahy Vás zve na tiskovou konferenci k výstavám, které zahajuje v Colloredo-Mansfeldském paláci ve čtvrtek 2. 3. 2017 od 13.00 hodin.

Tiskové konference se zúčastní ředitelka GHMP a kurátorka výstavy Josefa Žáčka Magdalena Juříková, vystavující umělci Josef Žáček a Jiří Žák a kurátorka projektu Start up Jitka Hlaváčková.

 

  • Výstava bude pro novináře otevřena v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 189/2, Praha 1 od 12.00 hodin

 

JOSEF ŽÁČEK: ANTICORPS

Termín: 3. 3. — 18. 6. 2017

Kurátorka: Magdalena Juříková

 

Malíř Josef Žáček je typ introvertního umělce, který se ve své metaforické tvorbě paradoxně věnuje převážně tématům ze společensko-politické sféry. Vyhýbá se otevřenému aktivismu a hledá spíše obecnější a metaforické vyjádření svého postoje. Vystavuje sporadicky, své cykly soustředěné k jednomu tematickému okruhu zpracovává několik let s rozvahou i vášní zároveň. V současnosti kriticky reaguje na situaci vyvolanou uprchlickou krizí v Evropě, na skryté i otevřené manipulace masmédií a také na mentální, ekonomické a administrativní limity unijní politiky.

 

 

Start up VII.

JIŘÍ ŽÁK: ROZŠTĚPENÝ EPISTEMOLOG

Termín: 3. 3. — 7. 5. 2017

Kurátorka: Jitka Hlaváčková

 

Jiří Žák je absolventem Ateliéru intermediální tvorby III Tomáše Vaňka na AVU a laureátem Ceny Exit  2015. Ve své video-esejistické tvorbě problematizuje vybrané současné společenské fenomény, obrací se do politiky i historie. Výstava v GHMP se zabývá významem „pravdy”, respektive „post-pravdy” v současném informačním smogu a mediální manipulaci. V aktuálním souboru videí se objeví tanečnice Meïmouna Coffi, která pro něj vytvořila improvizovanou choreografii vycházející mimo jiné z gest, používaných pro ovládání digitálních zařízení (gesture-based technology).

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.