KONFERENCE reSITE 2017: In/visible City – Rakouské kulturní fórum

reSITE je největší středoevropská konference o zlepšování kvality života ve městech díky lepšímu plánování, architektuře a správě. Tématem jejího 6. ročníku je In/visible City.

#reSITE2017 se zaměřuje na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Co to přesně znamená? Fascinace anatomií měst. To, jak se infrastruktura promítá do designu. Jak se projevují vitální systémy města v architektuře a městské krajině. Vše, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, ačkoli to není vidět na povrchu – například technické infrastruktury, jako voda. Na programu konference jsou ukázky kvalitních městských prostranství, úchvatných budov, mezilidských sítí a procesů participace, které spoluutvářejí podobu měst budoucnosti. Dále pak prezentace nejkvalitnějších a oceněných projektů, stejně jako styčných bodů infrastruktur se soukromým developmentem, možností zapojení občanů a chytrých řešení. Martina Ableidinger z Rakouska představuje inteligentní nakládání s odpady ve Vídni, městě 21. století.

Na šesté konferenci v řadě zazní nejvlivnější ženské hlasy ve světě architektury a navrhování měst:

Kazuyo Sejima | držitelka Pritzkerovy ceny ze studia SANAA a její nadčasové infrastruktury
Leni Schwendinger | světová špička designu osvětlení, zakladatelka NightSeeing™
Caroline Bos | amsterdamské UNStudio prezentuje realizace dopravních uzlů
Kathryn Gustafson | obdivovaná krajinná architektka představuje dechberoucí design pamětní fontány princezny Diany v Hyde Parku a chicagský Millennium Park
Martina Ableidinger | inteligentní nakládání s odpady ve Vídni, městě 21. století
Marlena Happach | hlavní architektka Varšavy o tom, jak město přitahuje investice
Mara Balestrini | se svojí vizí sdíleného města.

Budoucnost (měst) je rodu ženského.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.