Krištof Kintera – Galerie Rudolfinum

Galerie Rudolfinum připravuje nový rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který bude akcentovat procesuálnost jeho tvorby. Součástí expozice bude tzv. laboratoř nebo dílna, kde návštěvník vstoupí do průběhu vzniku Kinterovy aktuálně realizované instalace Postnaturalia, přibližně sto metrů čtverečních pokrývající umělou krajinu ze součástek elektronických zařízení, poetickou a drastickou zároveň. Součástí krajiny jsou “vzorky” umělých květin, pořadače s “herbáři” a rozsáhlá videodokumentace vzniku jednotlivých projektů.

Krištof Kintera (*1973) patří k nejznámějším současným českým umělcům pracujících v různých médiích. Moment pohybu, interakce a sociálně kritický přesah je odrazem propojování výtvarného umění, performace a divadelní scénografie. Je spoluzakladatelem experimentální divadelní skupiny Jednotka, autorem výtvarné koncepce každoročního festivalu 4+4 dny v pohybu. Jeho pohyblivá díla, si získala velkou oblibu nejen svým bezchybným provedením, prakticky vždy mechanicky náročným, ale i hravostí a vtipem. Jeho objekty přitom mají ve většině případů mnohem hlubší poslání, než jen pobavit. Jako vršovický patriot a vyznavač cyklistiky je autorem dvou pražských atypických pomníků – pod Nuselským mostem pomníku “Z vlastního rozhodnutí” věnovaného sebevrahům a “Bike to Heaven” na památku Jana Bouchala, zakladatele Auto*Matu a všech dalších cyklistů zabitých automobilisty v Praze.

Krištof Kintery měl v nedávné době významné výstavy v GHMP v Městské knihovně v Praze (2012), v Tinguely Museu v Bazileji (2004) a v Kunsthalle v Rotterdamu (2015).

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.