Čvn 22

Kryštof Strejc na skupinové výstavě ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller? – UMPRUM

 

Student Ateliéru malby Kryštof Strejc a dva absolventi Akademie výtvarných umění v Drážďanech – HFBK Dresden se představí na skupinové výstavě ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller? v Drážďanech.

ANGSTLUST je německý výraz pro mravenčení ze strachu. Kromě výstav mají lidé obvykle sklon propojovat tento výraz s hororovými filmy nebo strachy. Průvody duchů, bizarní scenerie, zvuky a světla vzbuzují v návštěvnících zvědavost. Raiko Sáncher a Miriam Schröder vytvořili pro výstavu prostor, ve kterém jsou práce prezentované v řadě různých perspektiv, ve kterých má divák možnost se poghybovat. Videa, sochy a malba jsou hmatatelné prostřednictvím asociací a prožitků.

vystavující umělci: Kryštof Strejc, Theo Huber, Magdalena Schön
kurátoři: Raiko Sánchez, Miriam Schröder

Kryštof Strejc (1994) – student Ateliéru malby Jiřího Černického a Michala Novotného na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
Autor vytváří rozměrné pastelové kresby, které kombinuje s objekty a sochami či vše spojuje dohromady. Důležité je spojení materiálů, formy obrazu, asociací a jednotlivých názvů. Podněty pro nejnovější výstavu Xanax, Hype, M.O.B., Crabs vycházejí z mysticko-magického a čarodějného světa, který se odehrává mezi současnými fashion brandy Thrasher a Supreme a vystupují v něm američtí rapeři Kendrick Lamar (v mikině Dreamer) a Lil Wayne, R&B zpěvačka Rihanna, kteří jsou propojeni v zájemné symbioze s mistrem Shaolinu a Shambally Kwai Chang Cainem z Čínské čtvrti. V boji proti zlým silám mu pomáhá Black Panther, wakandský král T’Challa, tygři a další postavy ze zvířecí říše, fitnessfreaks, Usain Bolt a také autor sám. Všichni dohromady bojují proti temné magii stínového vraha.

 

  • ANGSTLUST. Can you resist the evil of the thriller?
  • 21. 6. –1. 7. 2018
  • Schimmel Projects – Art Centre, Großenhainer Str. 61–63, Dresden
  • Více o výstavě zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.