Kvě 18

Martin Němec „LX” – Galerie Nová Síň

Přijměte pozvání na výstavy Martina Němce “LX”, která se v dnech 14. 6. 2017 – 25. 6. 2017 uskuteční v pražské Galerii Nová Síň.

 

Malíř a píšící hudebník Martin Němec. Narozen 16. 6. 1957 v Praze, kde absolvoval SUPŠ propagační grafika u prof. Václava Bláhy a malířství na Akademii výtvarných umění u prof. Jana Smetany.

Kapelník a výhradní autor rockových skupin Precedens (Doba ledová, Věž z písku, Pompeje, Drž hudbu!, Aurora atd.) a skupiny Lili Marlene (Tango desolato, Vrány a havrani). S Bárou Basikovou i dalšími interprety natočil desítky alb (Angel voices, Dreams of sphinx, Responsio mortifera atd.). S Janem Saharou Hedlem (Tajnej svatej, Šílený pondělí). Vytvořil hudbu k mnoha filmům (Perníková věž, Smrt pedofila, Únos domů, T.M.A. atd.), k divadelním hrám režiséra Ctibora Turby (Archa bláznů, Giro di Vita atd.) a TV seriálům (Poslední sezóna, Agentura Puzzle atd.). Vytvořil TV znělky (Oko, Gen, Genus atd.). Získal mnoho významných ocenění hudebních (Objev roku, Album desetiletí, 2xBratislavská Lyra 1990). Vydal dvě kritikou ceněné knihy povídek (Stodola a Vana s výhledem), podle jeho scénáře, oceněného Nadací Miloše Havla, natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. (dvě hlavní ceny na filmovém festivalu v Kapském městě) a Milan Šteindler film Perníková věž. Vytvořil hudbu k baletu podle hry Františka Langera Periferie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci v režii Aleny Peškové. Vydal elektronickou verzi svých fejetonů pod názvem O ženách (a mužích). Němcovy fantaskní obrazy jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.