Milan Cais: DVEŘE DOVNITŘ – VILLA PELLÉ

Milan Cais pootevře DVEŘE DOVNITŘ svého světa ve Villa Pellé.

 

  • 27. 1. – 26. 3. 2017
  • Více o výstavě zde
  • Komentované prohlídky výstavy s Milanem Caisem: 16. 2. a 9. 3. od 18:00
  • Workshopy pro děti s umělcem: 26. 2. a 12. 3. od 15:00
  • Tata Bojs v zahradě: 26. 3. od 20:00
  • Galerie Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6

 

V Praze 11. ledna 2017 – Muž mnoha talentů, výtvarník, multimediální umělec, performer a hudebník, zakladatel a klíčový člen skupiny Tata Bojs, přichází po více než pěti letech se samostatnou výstavou. Milan Cais tentokrát od 27. ledna do 26. března v Galerii Villa Pellé představí ryze výtvarný projekt nazvaný Dveře dovnitř. Cais zde vnímá dveře v symbolické rovině, kdy se v jeho nových objektech i kresbách zabývá hloubkou svých pocitů od radosti po smutek i zápas s vlastním egem.

 

“Dveře jsou něčím, co odděluje dva prostory. Můžou skrývat tajemství, okamžik překvapení. A jsou pro mne velmi silným symbolem rozhodování. V každodenních maličkostech i ve fatálních momentech, které pak dále formují nevratně naše životy,” říká k tématu výstavy Milan Cais a dodává: “Každý se s tím neustále setkáváme a mne tento moment velmi zajímá: Berete za klku a vstupujete do prostoru, který ještě neznáte.”

 

Výstava DVEŘE DOVNITŘ, jejíž součástí bude i pestrý doprovodný program s tvůrčími dílnami pro děti a komentovanými prohlídkami s autorem proběhne v dejvické Galerii Villa Pellé v Pelléově 10 od 27. ledna do 26. března 2017. V rámci výstavy se Milan Cais představí také s “rodnými” Tata Bojs. Více informací na www.villapelle.cz.

 

Vedle trojrozměrné tvorby připravil Milan Cais také sérii abstraktních akvarelů a výjimečná bude i sama instalace výstavy, která počítá s narušením obligátního statického charakteru expozice. Až půjde o práci se světlem a projekcemi, či s aktivní účastí diváků, autor jistě opět překvapí.

 

Materiál pro výstavu DVEŘE DOVNITŘ vznikal po dobu asi dvou let a je velmi osobní výpovědí o autorově vnitřním světě. Milan Cais zároveň uchopil tento jednoduchý, pro mnohého až banální symbol, v širším kontextu. Výrazové prostředky volí minimalisticky uměřené, pracuje s barevnými kontrasty. Najdeme zde motivy životních předělů, obecné téma víry i pro autora typickou hravost a humor.

 

Milan Cais (∗1974) hudebník a multimediální umělec absolvoval AVU v roce 1999, studoval tam v ateliérech Socha II u prof. Huga Demartiniho a v ateliéru Vizuální komunikace pod vedením Jiřího Davida. Bohatou šíři svého talentu uplatňuje v hudbě, moderním sochařství, audiovizuální instalaci, na poli scénografie, performance i grafického designu. Účastnil se řady společných výstav u nás i ve světě a jeho práce je zastoupena v několika soukromých i státních sbírkách. V roce 1988 spoluzaložil skupinu Tata Bojs, kde dodnes působí jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent. Vytvořil hudbu i ke dvěma divadelním představením (Labyrint světa a ráj srdce, Krakatit) a celovečernímu loutkovému filmu Malý Pán. Společně s výtvarníky a hudebníky Petrem Niklem, Ondřejem Smeykalem a Jiřím Hradilem působí od roku 2005 ve “svátečně” vystupujícím hudebně-performační skupině Sváteční Pop. Žije a pracuje v Praze-Veleslavíně.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.