Můj neznámý vojín – DOX

Můj neznámý vojín

První veřejná premiéra dokumentárního snímku Můj neznámý vojín připomene události srpnové invaze armády Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Po promítání filmu proběhne diskuze s tvůrci snímku.

 

Jaký je to pocit, stát se okupantem, aniž byste to měli v úmyslu? Pomocí známých, ale i doposud nikdy nezveřejněných archivů z celé Evropy i Ruska vyprávíme rodinný příběh režisérky Anny Kryvenko o tom, jak vysoká politika ničí životy obyčejných lidí. Teprve před pár lety totiž režisérka objevila rodinné tajemství svého prastrýce, který jako sovětský voják z Ukrajiny okupoval Československo v roce 1968. Při pátrání po osudu svého prastrýce se autorka dotýká témat jako je fragmentace osobní i národní paměti, dědičná vina, výklad historie, mediální manipulace, vztah k dnešnímu Rusku, ale i vztah Čechů a Slováků k cizincům, tedy témat právě v dnešní době aktuálních.

Po projekci bude následovat diskuze s režisérkou Annou Kryvenko, střihačkou Dariou Chernyak, historikem PhDr. Milanem Bártou (Ústavu pro studium totalitních režimů) a producentem filmu Michalem Kráčmerou (Analog Vision). Moderuje Petr Fisher.

 

  • 18. 8. 2018 od 18:00
  •  Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.