Kvě 26

Michal Pospíšil: Nejasná rozhraní – Novoměstská radnice

Nejasná rozhraní

Rozhraní = sdílená hranice mezi dvěma komunikačními systémy. Pomyslná čára, která něco odděluje…….

“Nejasná rozhraní v našem konceptu vymezují neostrost sdílené hranice tzv. reálného světa, běžného každodenního života krajin a měst, a geometrického řádu jejich kontrastů a linií,” komentuje Dana Benešová-Trčková.

Fotografický cyklus zahrnuje “vizuální objevy” z našich i zahraničních lokalit, snímky vznikly jako bezprostřední záznam setkání s těmito situacemi a objekty, popř. jako geometrický výřez konkrétního vizuálního vjemu. Samotnou geometrickou linii fotoobrazů autor považuje za nadřazenou fotografické technice (digitální zrcadlovka, digitální ultrazoom a fotoaparát mobilního telefonu), kterou byl záznam pořízen.

 

Michal Pospíšil (*1968)

Vystudoval český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě University Karlovy v Praze, učitelskému povolání se však nikdy nevěnoval. Celý dosavadní profesní život strávil ve světě marketingu. Ve volném čase se aktivně zabývá fotografováním, zaměřuje se na minimalismus, geometrii, architekturu a městskou fotografii. V jeho portfoliu lze nalézt rovněž fotografie z cest.

 

  • 14. 6. – 7. 7. 2018
  • Galerie v přízemí Novoměstské radnice
  • kurátoři výstavy: Dana Benešová – Trčková a Robin Brichta
  • vstupné: plné 50 Kč / snížené 20 Kč / rodinné 100 Kč
  • Více o výstavě zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.