Neviditelná výstava – Novoměstská radnice

Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě…

Neviditelná výstava je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
Mějte slepou důvěru!

Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací. Celou výstavou, která změní váš život, vás budou doprovázet nevidomí nebo částečně nevidomí lidé.

 

Může vám hodina slepoty otevřít oči?

Na Neviditelné výstavě se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Díky dočasné ztrátě zraku a obtížím při orientaci zjistíte, že svět může být i bez onoho klíčového smyslu stále krásný. Ukážeme vám, jak se svět kolem vás mění a jak vy se měníte spolu s ním.

Neviditelná výstava se vám snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět.

Po Neviditelné cestě vás provede nevidomý průvodce. Chodí se ve skupinách po 15 minutách ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech. Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit, poznat peníze bez zraku, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření.

V dalších prostorách výstavy vám totiž ukážeme zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají.

 

PROHLÍDKA PRO POKROČILÉ

Chovejte se u nás jako doma! Na této prohlídce Vás čekají úkoly z každodenního života. V dohodnutý den je prohlídka vždy od 19.00. Až 90 minut zábavy za 250 Kč/ dosp. 220 Kč/stud.! Rezervace nutná aspoň den předem!

 

POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY PRO DĚTI A RODINY

Dopřejte svým ratolestem nevšední víkendový zážitek! Na hodinovou prohlídku, plnou pohádkových úkolů a dobrodružství, zaručeně nezapomenou. Na konci prohlídky čeká každou princeznu i prince malé pohoštění a dárek. Doporučujeme od 5 do 9 let. Každou sobotu a neděli. Vstupné jednotné 170 Kč. Rezervace nutná aspoň den předem!

 

Doporučujeme, abyste si udělali rezervaci přesně pro tolik osob, kolik Vás bude ve skupině (platí i pro návštěvníky, kteří mají vstup zdarma, např. ZTP/P a děti do 7 let)

S ohledem na specifičnost naší výstavy je potřeba zajistit pro nečesky hovořící návštěvníky prohlídku s průvodcem v cizím jazyce. Cena: 50 Kč za osobu. Z důvodu zajištění průvodce je třeba cizojazyčnou prohlídku rezervovat předem!

* * * * *

V zájmu hloubky vlastního prožitku a prožitku ostatních návštěvníků Vás upozorňujeme, že na prohlídku nesmíte vzít s sebou mobilní telefon, osvětlené hodinky, zapalovač, svítící boty nebo nehty nebo cokoli, co vydává zvuk nebo světlo! Brýle, kabelky a tašky s sebou dovnitř také nesmíte vzít, ale můžete uzamknout v bezpečnostních schránkách! Plánujete-li navštívit výstavu s nějakým domácím zvířetem, nechte je, prosíme, doma – v tmavé části byste se s nimi pohybovali jen velice obtížně.
Děkujeme za pochopení.

* * * * *

Způsoby rezervace prohlídky:
na e-mailu: info@neviditelna.cz
případně nám můžete zavolat na: 777 787 064
(Telefon je aktivní pouze v otevírací době!)

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.