Petr Nekoranec & jeho hosté – Novoměstská radnice

Tenoristu Petra Nekorance, jednoho z nejvýraznějších talentů současného operního světa, nemusíme jistě představovat. Má za sebou řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích. To nejnovější vítězství si odnesl v lednu 2017 z jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. V letech 2014–2016 byl Petr členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. 11. 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena. V současné době je Petr frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Petr Nekoranec studoval zpěv na Konzervatoři Pardubice a je žákem prof. Jarmily Chaloupkové.

 

Na koncertě ve Velkém sále Novoměstské radnice Petr Nekoranec představí další mladé talentované pěvce:

Lukáš Bařák – baryton

Boris Prýgl – basbaryton

Ahmad Hedar – klavír

 

Nešťastný, žárlivý ale zároveň i milující baryton Lukáš Bařák od 2011 studuje na Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Ivana Kusnjera a své znalosti prohlubuje na mistrovských kurzech u Adama Plachetky, Renato Brusona či Reginy Köbler. V posledních letech jsme ho mohli slyšet jako Masetta (Don Giovanni) Stavovském divadle v Praze, Papagena (Kouzelná flétna) v Divadle F. X. Šaldy v Liberci či v opeře v Daegu v Jižní Korei. Nyní pokračuje v Magisterském studiu na Vídeňské univerzitě, kde získává další jevištní zkušenosti.

 

A konečně po spravedlnosti toužícím, chrabrým bas-barytonem bude Boris Prýgl. Student VŠMU v Bratislavě ve třídě Petera Mikuláše získává cenné jevištní zkušenosti jako hostující sólista SND Bratislavě, kde vystupoval jako Nazareťan a Žid (Salome), Leporello (Don Giovanni), Basilio (Lazebník sevillský), Don Fernando (Fidelio), Pietro (Simon Boccanegra) nebo Betto (Gianni Schicchi). V roce 2015 se stal absolutním vítězem Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a v květnu 2017 vystoupil na samostatném recitálu na Pražském jaru.

 

Boris i Lukáš prošli náročným konkurzem Spolku přátel hudebních talentů, který letos založila Agentura Nachtigall Artists a jejímž smyslem je podpora mladých umělců. Spolek v tyto dva pěvce vkládá veliké naděje a věří v jejich zářnou budoucnost.

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.