Petr Nekoranec & Talenty světové opery – Novoměstská radnice

Tenoristu Petra Nekorance, jednoho z nejvýraznějších talentů současného operního světa, nemusíme jistě představovat. Má za sebou řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích. To nejnovější vítězství si odnesl v lednu 2017 z jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Stal se jejím absolutním vítězem a kromě toho mu mimořádné ceny udělili legendární pěvec Plácido Domingo a vedení divadla Teatro Real de Madrid. V letech 2014–2016 byl Petr členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. 11. 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena. V současné době je Petr frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Petr Nekoranec studoval zpěv na Konzervatoři Pardubice a je žákem prof. Jarmily Chaloupkové.

Na svůj pražský koncert v Novoměstské radnici si Petr pozval své kolegy z mnichovského operního studia: jsou to ruská sopranistka Anna El-Khashem a ruská mezzosopranistka Alyona Abramova a poté dva pěvci, s nimiž vystoupil ve zmíněném Albertu Herringovi: britský tenorista Joshua Owen Mills a německý barytonista Johannes Kammler. Na klavír pěvce doprovodí Henning Ruhe, šéf Operního studia Bavorské státní opery.

 

  • 15 . 5. 2017 od 19:00
  • Velký sál Novoměstské radnice
  • Petr Nekoranec (tenor a průvodní slovo) a jeho hosté z Operního studia Bavorské opery: Anna El-Khashem – soprán, Alyona Abramova – mezzosoprán, Joshua Owen Mills – tenor, Johannes Kammler – baryton, Henning Ruhe – klavír
  • vstupné: k sezení 300 Kč / ke stání 150 Kč
  • Vstupenky
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.