Power of Identity II. na Mercedes-Benz Prague Fashion Week – UMPRUM

Power of Identity II. na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Po úspěšné prezentaci kolekce Power of Identity na jarní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW), byl Ateliér designu oděvu a obuvi znovu přizván k prezentaci na podzimní edici s druhou části projektu Power of Identity II.

Klauzurní projekt Power of identity II: Memory Fashion Message navazuje na předchozí aktivity ateliéru, zejména na projekt Japonsko – klidná síla, který studenti úspěšně prezentovali na prestižním Bunka Fashion Graduate University (BFGU) Fashion Weeku v Tokiu.

Při příležitosti výročí sta let od založení samostatného Československa se vedoucí ateliéru Liběna Rochová rozhodla pro zadání ,v akademickém roce 2017/2018, které akcentuje reflexi tradic a národní kulturní historii. Ve spolupráci s významnými českými výrobci jako Baťa a Preciosa vznikly ucelené kolekce oděvů, obuvi a doplňků, které těží z typických řemesel i kulturně-uměleckého odkazu české společnosti. Studenti ateliéru si spolupráci s velkými průmyslovými podniky vyzkoušeli přímo ve výrobě, a to především v prestižní italské obuvnické továrně Kallisté v Benátkách. Inspiraci čerpali výhradně z české kultury, a to tak, aby byl výsledný produkt reprezentativním a po umělecké i technologické stránce konkurenceschopným i na mezinárodním trhu. Tvorba kolekcí byla po celou dobu konzultována s odborníky na národní kulturu a umění a akademiky zabývajícími se českou kulturou.

V Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM v rámci akademického roku 2017 – 2018 vznikl v rámci klauzurních prací profesionální soubor kolekcí inspirovaných českou kulturou.

 

  • přehlídka: 1. 9. 2018 od 13:00
  • re-see showroom: 5. 9. 2018, 13:00 – 17:00
  • Clam Gallasův Palác, Linhartská 3, Praha 1
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.