Přednáška Josephine Pryde: A Brush With Turner – Galerie UM

Ve své ilustrované přednášce Josephine Pryde představí své aktuální práce ze samostatných výstav These Are Just Things I Say, They Are Not My Opinions (2014) a lapses in thinking By the person i Am (2015/16) a ukáže, jak tyto práce nově prezentovala v rámci výstavy Turnerovy ceny v Tate Britain v roce 2016.

Josephine Pryde je umělkyně. Od roku 2008 působí jako profesorka Ateliéru současného umění a fotografie na Universität der Künste v Berlíně. Její studenti nyní pracují na společném projektu Land Art, Common Land se studenty Ateliéru sochařství na pražské UMPRUM, který vedou Dominik Lang a Edith Jeřábková. V současné době probíhá výstava Josephine Pryde Traces of Accessibility, kterou realizovala v galerii Goton v Paříži ve spolupráci s Marilyn Thompson. V roce 2015 byl Pryde vydán katalog pod názvem The Enjoyment of Photography.

Přednášku organizují Are | are-events.org, Goethe-Institut v Praze, MeetFactory a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze s podporou Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Poděkování hotelu Emblem.

 

  • úterý 23. 5. od 18:00
  • Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115
  • přednáška se bude konat v anglickém jazyce
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.