Premiéra hry Davida Greiga – Evropa – Divadlo NoD

Divadelní hru současného britského dramatika a režiséra Davida Greiga nastudovala pro Experimentální prostor NoD režisérka Viktorie Čermáková. Hra nahlíží na aktuální téma uprchlíků a jak na ně reaguje společnost. Co s obyvateli malého městečka u železniční trati udělá přítomnost dvou nevinných a rozhodně ne nebezpečných lidí? Premiéra se uskuteční ve středu 22. 2. 2017 od 20:00 v Divadle NoD.

 

„Naše městečko leží na hranici, někdy na téhle straně / a / někdy zas / na té druhé / ale vždycky / na hranici. Jsme proslulí díky polévce / díky továrně na žárovky / a díky tomu, že jsme na hranici.”

 

Dva uprchlíci se ocitnou na nástupišti malého železničního nádraží v malém městě kdesi uprostřed blíže nepojmenované postkomunistické země v srdci Evropy. Jenomže tohle nádraží bylo právě uzavřeno, vlaky už tu nezastavují – ani pro ty, kteří by chtěli odsud pryč, ani pro ty, kteří sem míří. Dva špinaví, cize vypadající lidé městečko zneklidňují, jejich přítomnost se brzy stane katalyzátorem mezilidských vztahů jeho “slušných občanů”. Greigova Evropa je příběhem o touze mít nějaké místo, kam patřím a kde jsem doma, ale také o tom, jak rychle se z takového místa může stát vězení.

Česká premiéra hry současného britského dramatika Davida Greiga je druhou premiérou dramaturgické linie vlastních produkcí Divadla NoD, kterou divadlo zahájilo v sezóně 2016/2017. Cílem této dramaturgické linie je přinášet témata, odrážející aktuální dění kolem nás v českém i světovém kontextu. Sezóny 2016/17 a 2017/18 jsou tematicky zaměřeny na blížící se výročí vzniku Československé republiky.

 

Režie: Viktorie Čermáková
Dramaturgie: Natálie Preslová
Překlad: Michal Zahálka
Výprava: Ivana Kanhäuserová
Hudba: Myko
Hrají: Elizaveta Maximová, Marie Štípková, Josef Horák, Hynek Chmelař, Pavel Kozohorský, Richard Němec, Jiří Pěkný, Zdeněk Velen

 

  • Nejbližší reprízy: 22. 2. (premiéra), 15. 3. a 18. 3. od 20:00 v Divadle NOD
  • Předprodej vstupenek: https://goout.net/cs/listky/evropa/isx/
  • Pro více informací kontaktujte: Honza Urban, jan@roxy.cz, +420 603 715 560
  • Vstupné: 250 / 150 (senioři, studenti, ZTP)
  • Divadlo Nod, Dlouhá 33 110 00, Praha 1
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.