Řemesla živě – Novoměstská radnice

Během čtvrtého ročníku festivalu řemeslných workshopů si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet tradiční i méně známá řemesla.

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti a řemeslníky zaplní své historické prostory mnohými řemeslnými workshopy.

Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.

Někoho živí hlava, někoho ruce, ovšem nejlepší je, když se spojí hlava s rukama, což si mohou návštěvníci festivalu řemeslných workshopů zažít na vlastní kůži. Také tu bude dobrá příležitost vyptat se odborných mistrů a studentů na vše, co je k danému řemeslu zajímá“ dodává k akci její produkční Bedřiška Kotmelová.

Na festivalu bude mít svůj informační stánek také Živnostenský odbor ÚMČ Praha 2 a Hospodářská komora hl. m. Prahy

 

Přes dvě desítky řemeslných workshopů zaplní Novoměstskou radnici!

Vyzkoušej si, zažij si! I v letošním roce proběhne oblíbená akce Novoměstské radnice Řemesla živě ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy a Městskou částí Praha 2.

Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti, řemeslníky zaplní své historické prostory více jak 20 řemeslnými workshopy. Festival řemesel je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.

„V letošním roce navazujeme na loňský úspěšný ročník Řemesel živě. Podařilo se nám představit řemesla jako atraktivní obory pro vzdělávání absolventů základních škol, ale i maturantů škol středních se všeobecným zaměřením. A skutečně platí motto celé akce: Vyzkoušej si, zažij si! Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se pracuje s rozličnými materiály – kamenem, dřevem, pedigem, sádrou… Ale také se například podívat se na základy puškařského řemesla. “ Charakterizuje akci ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta

„Akci pořádáme již po několikáté a je vidět jak postupně se odborné školy a učiliště zaměřují stále více na péči o studenty. To je skutečně velmi dobrý trend“ doplňuje na závěr produkční Bedřiška Kotmelová.

Jednání s odbornými školami a řemeslníky ještě probíhají, ale už nyní víme, že zde budou kováři, kadeřníci, truhláři, puškaři, autoelektrikáři, podlaháři, instalatéři, kuchaři, sklářka s výrobou skleněných květin a další

 

 

  • 22. 2. – 23. 2. 2017, 9:00 – 17:00
  • Novoměstská radnice,  Karlovo nám. 1/23, Praha 2
  • Vstup zdarma (některé workshopy budou mít symbolický poplatek za využitý materiál)
  • Otevřeno: 9:00 – 17:00
  • facebook
  • Kontakt: Bedřiška Kotmelová, Novoměstská radnice, tel. 607 627 307, kotmelova@nrpraha.cz
  • Festival řemeslných workshopů “Řemesla živě” se uskuteční za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.