SEN O RUDOLFOVĚ PRAZE / VICTORIA ENSEMBLE & CONCERTO AVENTINO – ŽMP

“Sen o Rudolfově Praze” je společným počinem souborů Victoria Ensemble (um. vedoucí Viktorie Dugranpere) a CONCERTO AVENTINO (um. vedoucí Jakub Kydlíček), které se zaměřují na historicky poučené provozování evropské hudby 15. – 18. století . Na programu jsou díla oblíbených autorů rudolfinské Prahy – mezi nimi Orlando di Lasso, Hans Leo Hassler, Jakob Handl Gallus, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, Jan Campanus Vodňanský a další. Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru ŽMP (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art a na webových stránkách ŽMP, kde naleznete i kompletní program koncertu.

Konání koncertu podpořil v rámci dotace Magistrát Hlavního města Prahy.

  • 7. 9. 2017 od 19:00
  • Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1
  • Vstupné: 230Kč / 150Kč
  • Více informací zde

 

Jakob Handl Gallus (1550 – 1591): Sapientiam omnium
Jan Campanus Vodňanský (1572 – 1622 ): Ego meo mihi Deus
Jan Facilis Boleslavský (? – po r. 1570): Když jsi v štěstí
Jan Gryllus mladší (1568 – 1599): Svět se točí rovně jako kolo
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic (1564 – 1621 ): Qui confidunt in Domino
Jakob Handl Gallus: Adiuro vos
Hans Leo Hassler (1564 – 1612): Dixit Dominus
Hans Leo Hassler: Ihr Musici frisch auf
Orlando di Lasso (1532 – 1594 ): Quand mon mary
Phillippe de Monte (1521 – 1603): Ahi chi mi rompe il sonno
Orlando di Lasso: Vignon
Orlando di Lasso: O, Lucia, miau miau
Orlando di Lasso: Tutto lo di
Orlando di Lasso: Saccio na cosa
Orlando di Lasso: Chi chi li chi
Orlando di Lasso: Matona mia cara

Victoria Vocale

Vokálně instrumentální soubor Victoria Ensemble, zaměřený na historicky poučenou interpretaci staré hudby, založila v září 2009 umělecká vedoucí a sopranistka Viktorie Dugranpere.
Tento profesionální soubor zahrnuje dvanáct vokalistů a instrumentalisty dle potřeby. Instrumentalisté doprovází celý vokální soubor nebo Viktorii Dugranpere jako sólistku spolu s dalšími hosty. Samotní zpěváci bez instrumentálního doprovodu vystupují pod názvem Victoria Vocale. Soubor provozuje novodobé premiéry, koncipuje neobvyklé projekty a zabývá se hudebními díly zapomenutými či zřídka provozovanými. Soubor Victoria Ensemble v různých složeních nastudoval a s úspěchem provedl již řadu hudebních a hudebně dramatických programů z období renesance, baroka a klasicismu. Prezentuje se pravidelně v rámci českých i zahraničních festivalů a koncertních cyklů a je zastupován agenturou Art & Management.

Concerto Aventino

Soubor zaměřující se na provozování evropské hudby 15. – 18. století na dobové nástroje vznikl založil v roce 2009 flétnista a dirigent Jakub Kydlíček. V popředí zájmu ansámblu je uvádění programů a projektů, které odhalují mnohdy méně známou tvář evropské hudby od konce středověku po baroko. Od roku 2009 vytvořil soubor Concerto Aventino řadu projektů, zaměřených na klíčové momenty vývoje evropského baroka a renesance. V dramaturgii ansámblu je stále větší pozornost soustřeďována na hudbu předbarokní – programy “Nove e curiose” a “Nell’inconstanza” představily publiku repertoár raného italského baroka a úsvit instrumentální virtuozity. Soubor pod taktovkou Jakuba Kydlíčka uvedl i několik jevištních inscenací: například operní intermezzo G. B. Pergolesiho Livietta e Tracollo a hudbu ke komedii dell’arte Commedia nova Amorosa (festival Dačické barokní dny). Concerto Aventino se nevyhýbá ani méně ortodoxním projektům – v rámci česko-německé spolupráce uvedl soubor projekt “Explorationen-traditionen”, neboli spojení staré hudby a nového filmu (Leipzig, Schlossburg, Brno, Plzeň). V posledních dvou letech pak soubor uvedl na koncertní pódia dramaturgie “Sacra et concentus” (vlámská polyfonie) a “Fortuna ingrata” (variace na oblíbené dobové magridaly a moteta). Mezi nejnovější počiny patří uvedení kompletního programu z Codexu Speciálník, realizovaného na základě vlastní edice původního rukopisu.
Vstupné: 230 Kč

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.