Setkání s kmenovými výtvarníky Galerie KusKovu

 

Přijměte pozvání na setkání s kmenovými výtvarníky Galerie KusKovu – šperkařem Karlem Votipkou, sochařem Ondřejem Svobodou a malířem Martinem Ferim, které se uskuteční 13. 7. 2017 od 19:00.

Karel VOTIPKA (1964) je pro mnoho lidí synonymem ohromné invence, dokonalého řemeslného zpracování a pečlivého výběru kamenů. Pokud ve svém šperku použije české kameny, můžete si být téměř jisti, že je matce přírodě “uzmul” sám – vyzbrojen znalostmi, kladívkem a batohem. Sám také minerály brousí a zasazuje. Na jednom nefritu do svých fenomenálních broží stráví až 18 hodin pouhým broušením. Karlovy šperky nejsou jen ozdobou – když prsten nebo brož odložíme, stává se z nich komorní plastika.

Ondřej SVOBODA (1983) ve své tvorbě zpracovává širokou škálu výtvarných podob a forem. Kombinuje železo se dřevem nebo jinými přírodními materiály, přičemž využívá možností strukturovaných povrchů, leštění nebo matu. Pro celou jeho tvorbu je naprosto charakteristickými vtip a jednoduchost jednotlivých děl. Primitivismus celku tak umocňuje výraz a úsměvné vyznění díla, které je pak odrazem životního optimismu autora. Ondřejovy plastiky jsou charakteristické přímočarostí, lehkostí a stylovou čistotou, které nechávají vyznít hravému humoru skrytému v jednoduchosti myšlenky.

Martin FERI (1976) prezentuje v KusKovu své grafické obrazy, jejichž základem je ocelový plech. Zvláštní charakter a strukturu nedodává obrazům Martina Feriho však jen tento kovový prvek. Ojedinělou tvář jim vdechuje zejména technika, kterou jsou tvořeny. Plech je leptán různými druhy kyselin, následně prolakován a broušen, a to několikrát po sobě. Rez pak prostupuje vrstvami a vytváří tak ojedinělé struktury. Po zakonzervování spodních vrstev maluje Martin na obraz akrylovými barvami. I tato vrstva se následně několikrát jemně brousí a lakuje. V konečném důsledku jsou obrazy tvořeny 20 až 50 vrstvami.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.