Sobotní výtvarný workshop: Hry s odrazy / k výstavě Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler – GHMP

Výtvarný workshop pro všechny věkové kategorie k výstavě Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler

Východiskem výtvarných reakcí se stanou autorovy abstraktní formy, které jsou inspirovány především kosmickými tělesy a s nimi souvisejícími teoriemi a zákony Johannese Keplera. Dokonalý tvar koule, zrcadlící okolní prostor, se stane hlavním prostředkem pro vytvoření drobných i rozměrných soch, objektů a instalací. Zaměříme se také na tvorbu ve stylu land artu a site-specific. Během konání workshopů budou výsledná díla dočasně a krátkodobě instalována do vybraných míst v zahradě. Navážeme na materiály, které autor nejčastěji využívá, tedy nerez, měď a bronz. Objekty budeme sestavovat z koulí se zlatým a stříbrným povrchem, umožňující reflexi okolního prostředí.
Budeme se zabývat ztvárněním mikro i makro světů – atomů, molekul a také planet, nacházejících se nejen v naší sluneční soustavě, ale i neznámých vesmírných těles a hvězd. Kromě vytváření reálných skulptur budou moci návštěvníci do reprodukcí fotografií interiéru i exteriéru zámku navrhnout formou skic prostorové realizace koncipované přímo pro daný prostor. V rámci prohlídek upozorníme i na barokní sochy ze schodiště Tartar, kde mnozí zobrazení antičtí bohové jsou nositeli jmen planet (Jupiter, Mars, Pluto, Neptun, Merkur).
K výstavě se budou realizovat i speciální haptické výtvarné dílny určené pro nevidomé a slabozraké návštěvníky a celodenní výtvarné dílny pro širokou veřejnost kontinuálně během letních prázdnin.

 

  • 30. 6. 2018, 13:00–18:00
  • Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii
  • vstupné: děti do 10 let 5 Kč / ostatní nad 10 let (děti, dospělí, senioři, rodiče) 20 Kč
  • kontakt: Mgr. Lucie Haškovcová; +420 606 612 987, +420 608 216 418; lucie.haskovcova@ghmp.cz
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.