Úno 13

Spor (Obrazy a kresby Michala Tomka) – Novoměstská radnice

Cyklus nových děl akademického malíře M. T. je vystaven v Galerii v přízemí Novoměstské radnice. Jednotícím motivem děl, která vznikala v posledních třech letech je několik podob konfliktů, různic, střetů a bitev. Nejde jednoduše o to, oč se spor vede, v čem je jeho příčina, pokud je nějaká vůbec k nalezení, ani jen o nesoulad sám. Ale velmi záleží na tom, jak to celé vypadá, jak viděnému porozumět a jakou řečí to celé pojmenovat, jak to sdělně zobrazit.

 

Michal Tomek se narodil v Praze v roce 1951. V letech 1970 – 1976 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (atelier prof. R. Ondráčka), v roce 1981 byl na půlročním studijním pobytu na Ecole des Beaux-Arts v Paříži (ENSBA Paris, atelier prof. Le Normand).

Většinu pracovního života se zabýval restaurováním nástěnných maleb a obrazů, např. středověké malby v kostele sv. Jakuba v Telči, v kostele sv. Jana Křtitele na Landštejně, malby v Arcibiskupském paláci v Praze, obrazy Mistra Theodorika na Karlštejně a mnoho jiných.

Tvorba akademického malíře se liší od většiny současných trendů. Zpracovává témata, která mají více významů a vrstev. V současné době se věnuje výhradně vlastní malířské práci, žije a pracuje v Senohrabech u Prahy.

 

  • 13. 1. – 26. 2. 2017
  • Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
  • Kurátor výstavy: David Bartoň
  • Otevírací doba: denně 20:00 – 18:00
  • Vstupné: plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč
  • Více o výstavě zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.