Stanislava Karbušická a Anna Ročňová: Olej – Atrium na Žižkově

Stanislava Karbušická (*1984) a Anna Ročňová (*1989) experimentují s materiály, kompozicí a vztahy mezi „já“, „ty“ a „oni“. Anna vytváří křehké objekty, koláže a instalace vycházející převážně z přírody. Osobní tvarosloví buduje na průsečíku umělých lidských výrobků a rostlé hmoty. Toto propojení intuitivně řadí do celků fungujících na principu neustálého zkoumání kombinací. Doménou Stanislavy je vytváření scén a postav. Více či méně abstrahované figury vyprávějí děj bez potřeby jej začít nebo skončit. Výsledný prostorový „snímek“ překypuje barvou, kontrasty a jemnými detaily. Melancholické situace jsou jakoby v mlze a navrací nás k pravěkému vyprávění kolem ohně.

Na vernisáži vystoupí Pražský improvizační orchestr:
George Cremaschi – kontrabas a elektronika, Vojtěch Procházka (klávesy), Ken Ganfield (elektronika)
Založení PIO v roce 2012 Petrem Vrbou a Georgem Cremaschi bylo inspirováno osobnostmi jako Sun Ra, Globe Unity Orchestra, Mauricio Kagel, Butch Morris, Scratch Orchestra, Moe Staiano a Splitter Orchestra. PIO se zaměřuje na improvizaci v soudobé hudbě, interpretaci otevřených partitur a grafických partitur.

KURÁTOR: JAN VÍTEK Řeka se klikatí skrz borovicový les, vymleté břehy meandrů se lesknou ve večerním světle. Černý písek se táhne a pohlcuje všechno, co se mu odváží vzdorovat. Nebýt té všepohlcující černé hmoty byl by výjev téměř idylickou krajinou. Z dálky doléhá ruch města a dlouhé stíny postav se posouvají prostorem…

 

  • Vernisáž: 16. 11. 2017, 19:00 – 16. 11. 2017, 21:00
  • 16. 11. 2017 – 19. 12. 2017
  • Vstupné: zdarma
  • Atrium na Žižkově, Čajkovského 12, Praha 3
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.