Street Food Pop-Up / Street Food Festival / Street Food Jam – Novoměstská radnice

Po prázdninách se máte na co těšit. Kuchaři naší street foodové scény přes léto na cestách načerpali nejen novou inspiraci, ale i síly.

Léto je dobou cestování a poznávání. Nejeden mlsný jazyk a zvídavý cestovatel odjíždí do nejrůznějších koutů světa, aby ochutnal něco nového z tamní kuchyně. Jestli jste i vy potkali přes léto na dovolených nejrůznější chutě světa, okusili nejednu delikatesu a bojíte se, že se vám teď po ní bude zase celý rok stýskat, tak vás můžeme uklidnit. Nebude… Street Food Pop Upy na Novoměstské radnici a se Street Food Festivalem u klubu Cross pojedeme jazykem po mapě celé září… a možná i déle.

Street Food Pop-Up se jako nejmladší z rodiny pražských Street Food Festivalů a Street Food Jamů představuje letos na Novoměstské radnici na Karlově náměstí a to již od dubna každé úterý a je jedním z kroků k vytvoření stabilní a nezávislé platformy kvalitního pouličního jídla, čili street foodu u nás. Již nejen starousedlíci, ale i ti, kdo pracují v okolí či kolem radnice tu a tam procházejí, si zvykli, že útulný prostor malebného malého nádvoří známé kulturní památky s podloubím, kašnou, sochařskými objekty a piánem každé úterý ožívá díky třem stánkům a přicházejí pravidelně mezi 11. a 14. hodinou na pozdní snídani či oběd i kapkou relaxu během každodenního shonu a v příjemném prostředí si pochutnává každý. Street Food Pop-Up se po úspěšném jarním běhu koná zase od začátku září: 5. 9., 12 .9., 19 .9., 26. 9.

Uprostřed toho všeho proběhne 17. září od 10 hodin až do vyprodání zásob (kolem 18. hodiny) velký Street Food Festival, který završí letos již 4. sezónu a od roku 2014 ho navštívilo desítky tisíc návštěvníků. Téměř padesátka profesionálů i amatérských performerů se opět představí s tím nejlepším ze street foodu. Na SFF se přeci prezentuje jídlo ulice! Jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze od usměvavých prodejců inspirovaný buď zajímavým zahraničním street foodem nebo vylepšením pouličního jídla místního.

Festival má od svého zrodu heslo: „Ulice, jak ji neznáte! … každý sám za sebe a všichni pro vás…“ a za rytmů hudby vás uvítá u Clubu Cross v pražských Holešovicích v Plynární ulici.

Těšte se tedy na pochutiny ve formě asijských jídel, hot dogů, masových kuliček, salátů, galetek a palačinek, dim dům knedlíčků, sekané v housce, hamburgerů, pizzy, tacos, falafelu, sendvičů, polévek, ale i sushi nebo Pho, churros, lívanců i zmrzliny, vaflí a nanuků. Sladké, slané, cokoliv je libo pro váš mlsný jazýček! Kvalitní, pestrá a originální nabídka jídel je jednou ze zásadních myšlenek SFF. Zároveň se SFF zaměřuje i na zajištění účasti zajímavých lidí, projektů, odborníků, hudby, ale i neziskových záměrů a převratných
koncepcí. Základní podmínkou účasti je servírovat ideálně bezodpadově, případně na bio degradabilním eko nádobí, tedy bez plastů. Akce je tedy pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst a neváhají vyzkoušet nové chutě. A nejen to. Street food festival je pro ty, kdo se rádi poznají s lidmi z nejrůznějších koutů světa, chtějí se přijít jednoduše pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu. A u toho holdovat kaloriím, ať již milují sladkosti či maso nebo jsou příznivci veganské stravy.
Přijďte a nezapomeňte, že poptávka vždy dělá nabídku!

 

  • 5. 9. / 12. 9. / 19. 9. / 26. 9.
  • Nádvoří Novoměstské radnice
  • otevírací doba: 11:00 – 14:00
  • Program
  • Facebook
  • Při přízni počasí bude k dispozici skvělé pouliční jídlo na nádvoří radnice i v říjnu
  • Změna termínů vyhrazena
  • kontakt: Zuzana Menhartová menhartova@nrpraha.cz nebo nfo@streetfoodfestival.cz; +420 775 155 830
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.