Stylové večery 2018 – Novoměstská radnice

Stylové večery 2018 – Novoměstská radnice

Smyčcový orchestr Harmonia Praga s uměleckým vedoucím, houslistou Miroslavem Vilímcem a dirigentem Štefanem Britvíkem vstupuje v roce 2018 již do 5. ročníku svého cyklu koncertů na Novoměstské radnici s názvem Stylové večery.

Tak jako v minulých ročnících, umělci se během jednotlivých večerů koncentrují na zvolená témata z hudební historie i současnosti, průvodní slovo M. Vilímce i v roce 2018 přinese řadu zajímavostí a perliček ze života a umělecké činnosti řady skladatelských osobností. Harmonia Praga bude opět pamatovat na barokní a klasickou hudbu, svoje místo mezi koncerty bude mít i virtuózní hudba slunné Itálie, hudba W. A. Mozarta, orchestr přivítá i léto, a to skladbami, inspirovanými tímto obdobím. Návštěvníci koncertů se mohou těšit skutečně na zajímavá hudební témata a hlavně na kvalitní hudbu v inspirativním a přátelském prostředí.

Koncerty probíhají s pauzou, během které se mohou návštěvníci Stylových večerů příjemně osvěžit v přilehlém foyer vynikajícím moravským vínem.

 

 • Začátek všech koncertů v 19:30 hodin / Velký sál Novoměstské radnice
 • Cyklus koncertů 25. 1. – 6. 12. 2018
 • Vstupné: na jednotlivé koncerty plné 320 Kč, snížené 170 Kč (studenti, senioři a držitele ZTP)
 • V prosinci se také začnou prodávat abonentní vstupenky na celý cyklus 2018.
 • Vstupenky lze rezervovat na adrese Moniky Teichmannové info@harmoniapraga.cz, tel. 777 317 186.
 • Informace o koncertech a vstupenkách najdete na: www.harmoniapraga.cz
 • Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, 120 00 Praha 2
 • Více informací zde

 

TERMÍNY KONCERTŮ:

 

 • 28. 6. 2018 V LETNÍM LADĚNÍ – Vivaldi, Piazzolla a prosluněné Rumunsko

V červnovém koncertu 28. 6. složí komorní soubor Harmonia Praga hold letnímu období. Stylový večer se nazývá “V letním ladění” a pod taktovkou Štefana Britvíka na něm zazní skladby, které s tímto obdobím souzní svým charakterem nebo jsou přímo s ním spojené svým názvem. V provedení houslisty a vedoucího souboru Miroslava Vilímce tak např. posluchači uslyší slavné Vivaldiho “Léto”, v kontrastu k této barokní hudbě rovněž i “Léto” Astora Piazzolly, tvůrce koncertního jihoamerického tanga. Připomínkou kdysi velmi oblíbených letních dovolených v Rumunsku mohou být Bartókovy “Rumunské tance”, přinášející energické balkánské rytmy. Program neopomine ani příjemně prosluněnou klasickou hudbu (Mozart aj.).

 

 • 6. 9. 2018 GÉNIOVÉ SI NEZÁVIDÍ – Mendelssohn – velký ctitel J.S.Bacha

Harmonia Praga vystoupí na svém prvním poprázdninovém koncertu v rámci cyklu Stylových večerů na Novoměstské radnici 6. 9. opět v 19:30. Tématem večera bude obdivný vztah génia romantické hudby, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, k jinému hudebnímu titánu, přednímu představiteli hudebního baroka, Johannu Sebastianovi Bachovi. Z hudební historie to není ojedinělý případ, mezi mnohými geniálními umělci zaznamenáváme navzájem projevy uznání, u některých vrstevníků i přátelství. Příkladem mohou být vztahy Haydn – Mozart, Dvořák – Brahms či Dvořák – Čajkovskij. Na zářijovém koncertu tedy zazní hudba Bachova i Mendelssohnova. Uslyšíme slavný Bachův Braniborský koncert G dur a zrovna tak jednu z Mendelssohnových symfonií pro smyčcový soubor. Ten tentokrát se svým uměleckým vedoucím Miroslavem Vilímcem a pod taktovkou Štefana Britvíka nastoupí v rozšířené sestavě, dané náročnými partiturami obou děl.

 

 • 2. 10. 2018 ITALSKÝ VEČER – Perly baroka a posta N.Paganinimu

Italský večer komorního orchestru Harmonia Praga nabídne 2. 10. koncert pod názvem Italský večer. Hudba italských skladatelů poskytuje mnoho osvědčených klasických i romantických “hitů”, nebude vynechán samozřejmě ani vrcholný představitel italského baroka Antonio Vivaldi. Před 190 lety vystoupil na šesti koncertech v Praze legendární houslista Niccolo Paganini, Harmonia Praga i tento fakt vezme v potaz při tvorbě programu večera. Zazní však také zcela neznámé Concerto grosso g moll italského barokního skladatele Franceska Geminianiho, upoutá též nevšední kombinace sólového kontrabasu (Eva Šašinková) s houslemi (Miroslav Vilímec) v Koncertním duu italského skladatele z období romantismu, Giovanni Bottessiniho. Tento autor byl sám vynikajícím virtuosem na kontrabas, brilantní je i jeho hudba. Virtuozita, lehkost, svěžest – to budou ostatně prvky, na kterých je Italský večer z příjemné a atraktivní hudby italských mistrů postaven.

 

 • 6. 12. 2018 VÁNOCE SE BLÍŽÍ – W.A.Mozart a česká klasika

Tak jako v minulých ročnících, umělci se během jednotlivých večerů koncentrují na zvolená témata z hudební historie i současnosti, průvodní slovo M. Vilímce i v roce 2018 přinese řadu zajímavostí a perliček ze života a umělecké činnosti řady skladatelských osobností. Harmonia Praga bude opět pamatovat na barokní a klasickou hudbu, svoje místo mezi koncerty bude mít i virtuózní hudba slunné Itálie, hudba W. A. Mozarta, orchestr přivítá i léto, a to skladbami, inspirovanými tímto obdobím. Návštěvníci koncertů se mohou těšit skutečně na zajímavá hudební témata a hlavně na kvalitní hudbu v inspirativním a přátelském prostředí.

 

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.