The King’s Singers / Workshop – Novoměstská radnice

Nahlédněte “pod pokličku” umělecké práce světově proslulého vokálního sexteta The King’s Singers, dvojnásobných držitelů Grammy! Nejdříve představí The King’s Singers svou práci se třemi sbory, které koučovali v první, uzavřené části workshopu (Kantiléna Brno, Syrinx Litoměřice a Radost Praha), a poté jednotliví členové přiblíží praxi samotných The King’s Singers: repertoár, metody zkoušení, zkušenosti ze světových pódií společně s hudebními ukázkami. A bude samozřejmě i prostor na společnou debatu.

 

 

The King’s Singers, světově proslulé vokální sexteto z Velké Británie, zavítají do Prahy na pozvání Kühnova dětského sboru. Workshop se koná den před Galakoncertem v Rudolfinu, který bude zahajovat 85. sezonu Kühňat (více informací o koncertě zde: http://kuhnata.cz/cs/event/list/2017-02-25/). The King’s Singers jsou známí svou skvělou vokální technikou, unikátním zvukem i typickým britským humorem, se kterým si získávají publikum po celém světě.

The King’s Singers mají tradici, která sahá do roku 1968, kdy byl tento soubor založen na King´s College Cambridge. V červnu 2013 byli pro své zásluhy a mnohaletou inspiraci vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily k „Gramophone Hall of Fame“. Jejich repertoár je velmi široký, pravidelně poptávají nové skladby a v minulosti pro ně skládali přední světoví skladatelé jako G. Ligeti, T. Takemitsu, L. Berio nebo K. Penderecki. Na koncertech provádějí skladby klasické od renesančních madrigalů až po současnou hudbu a nevyhýbají se ani jazzu, spirituálům nebo úpravám lidové hudby různých národů.

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.