Tisková konference k výstavě RICHARD DEACON: FREE ASSEMBLY – GHMP

Galerie hlavního města Prahy Vás zve na tiskovou konferenci k výstavě RICHARD DEACON: FREE ASSEMBLY, která se uskuteční ve středu 12. 4. 2017 ve 14.00 ve výstavním sále  Městské knihovny, Mariánské náměstí 1, Praha 1.

 

Tiskové konference se zúčastní ředitelka Galerie hlavního města Prahy Magdalena Juříková, vystavující umělec Richard Deacon a kurátor výstavy Julian Heynen.

 

  • 12. 4. 2017, 14:00
  • Výstavní sál Městské knihovny, Mariánské náměstí 1, Praha 1
  • Tisková konference bude tlumočená do českého jazyka
  • Výstava bude pro novináře otevřená od 13 hodin
  • Prosím Vás o potvrzení účasti do úterý 11. 4. 2017
  • Více informací zde

 

Richard Deacon: Free Assembly

  1. 4. – 17. 9. 2017

 

Richard Deacon je držitelem v pořadí čtvrté Turnerovy ceny z roku 1987 a řádu Britského impéria. Jeho sochařské dílo patří od osmdesátých let k nejvýznamnějším nejen v rámci silné generace anglických tvůrců, jako jsou Antony Gormley, Anish Kapoor, Alison Wilding, Tony Cragg a další, ale také

k nejvýraznějším a nejsledovanějším v celosvětovém měřítku. Svědčí o tom řada jeho výstav v předních výstavních institucích všech kontinentů, i mnohé monumentální realizace od Kalifornie až po Tokio.

V Městské knihovně diváci najdou nejširší možnou škálu jeho prací, v nichž promyšleně a s kultivovaností sobě vlastní používá průmyslové materiály a v posledních keramických objektech také s odvahou překračuje limity této tradiční techniky.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.