Tyler Coburn – Ergonomic Futures – UMPRUM

Tyler Coburn – Ergonomic Futures / Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a Ateliér hostujícího pedagoga si vás dovolují pozvat na přednášku Tylera Coburna

 

Tyler Coburn ve své přednášce na UMPRUM přiblíží svoji práci v kontextu genetického inženýrství, postplanetárního života a dalších témat, které přispívají k výrazným změnám ve způsobech, jakými filozoficky, biologicky a právně definujeme “člověka”.

Jeho několikadílný projekt Ergonomic Futures nahlíží vývojovou “způsobilost” člověka prizmatem spekulativních evolučních teorií. Coburn v něm vychází z komunikace s paleoantropology, ergonomy, evolučními biology a genetickými inženýry, kterým klade pokaždé stejný dotaz: jaké jsou scénáře možného vývoje lidského těla a jak můžou úvahy o něm ovlivnit diskuse o normativitě těla v současnosti?

Vedle teoretického výzkumu jsou součástí projektu funkční ergonomická křesla pro těla budoucnosti, zamýšlené jako exponáty do muzea nábytku, které Coburn navrhl ve spolupráci s newyorským architektonickým studiem Bureau V a webová stránka povídek www.ergonomicfutures.com, vyrobená ve spolupráci s designéry Luke Gouldem a Alfonso Martinsem a plánovaná jako dlouholetý projekt.

Tyler Coburn je umělec žijící v New Yorku. Vedle své praxe na poli vizuálního umění s přesahy do designu u a vědeckého výzkumu píše a publikuje vlastní texty. Vystavoval v Centre Pompidou v Paříži, South London Gallery v Londýně; vídeňské Kunsthalle Wien, Kunstverein v Mnichově; SculptureCenter v New Yorku; na 11. ročníku bienále v Gwangju Biennale a 10. ročníku bienále v Shanghai. Coburn je jedním z umělců zastoupených na výstavě Apparatus 2.0 v pražské galerii Kurzor organizované ve spolupráci s Elizabeth Foundation for the Arts v New Yorku. V říjnu 2018 se zúčastní skupinové výstavy v Národní galerii v Praze, jejímž spoluorganizátorem je Thyssen-Bornemisza Art Contemporary.

 

  • 24. 5. 2018 od 18:00
  • Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
  • 1. patro, posluchárna 115
  • vstup zdarma
  • přednáška bude vedena v anglickém jazyce
  • Více informací zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.