UMPRUM – jiná dimenze: Série rozhovorů se studenty UMPRUM o přijímačkách a dalších věcech

UMPRUM – jiná dimenze
Kdo to nezkusí, ten neví.
Série rozhovorů se studenty UMPRUM o přijímačkách a dalších věcech

Jak se současní studenti připravovali na přijímačky na UMPRUM? O svých zkušenostech, postřezích a tipech se podělí v osmidílné sérii krátkých rozhovorů studentů Ateliéru filmové a televizní grafiky Rozálie Kirschové a Filipa Hepnara.

Krátké spoty se vyznačují neotřelým zpracováním rozhovorů a nadsazenými efekty. Se svými zážitky se podělí například Eduard Hermann, absolvent Ateliéru produktového designu a nositel řady ocenění (např. Red Dot, EDIDA 2016, Objev roku Czech Grand Design, …), nebo Jakub Spurný z Ateliéru tvorby písma a typografie, oceněný v soutěži Nejkrásnější české knihy roku a několikrát nominovaný na Národní cenu za studentský design.

“Zpracováním jednotlivých dílů jsme chtěli vystihnout charakter naší školy a ukázat, kdo tu studuje a jak se sem dostal. Podělit se s budoucími uchazeči o tipy, triky a rady, které nikde jinde nenajdou”, říká k sérii autorka Rozálie Kirschová.

Série rozhovorů je součástí kampaně “UMPRUM – jiná dimenze. Kdo to nezkusí, ten neví.“, kterou Vysoká škola uměleckoprůmyslová připravila pro uchazeče o bakalářské i magisterské studium na této škole. Kromě vtipných videí určených především pro web a sociální sítě, přichystala i manuál, jak se připravit na přijímací řízení.

Celá kampaň bude vrcholit ve čtvrtek 26. 10., v Den otevřených dveří UMPRUM. Jako každý rok budou otevřeny všechny ateliéry. Návštěvníci uvidí, jak probíhá ateliérová výuka a během konzultací mohou sami předložit své práce a poradit se s vedoucími ateliérů, jak se dále připravovat. Během tohoto dne si mohou projít budovu školy, včetně knihovny, která bude mí speciálně prodlouženou otvírací dobu, či získat podrobné informace na studijním oddělení. Nově se veřejnosti také otevřou vybrané dílny UMPRUM.

“UMPRUM se poslední dobou stává v očích uchazečů nedobytným hradem a řada z nich, byť talentovaných, pokus o přihlášení vzdá. Je to velká škoda, protože s lepší znalostí i přípravou se šance na přijetí výrazně zvyšují. Štěstí přeje připraveným. Na UMPRUM se dá dostat napoprvé, velkou šanci na přijetí mají studenti a bakaláři z jiných uměleckých škol, kteří se hlásí na navazující magisterské studium”, dodává ke kampani prorektor pro vnější vztahy a mezinárodní spolupráci prof. Jiří Pelcl.

A několik čísel na závěr. Do akademického roku 2017/2018 bylo z celkového počtu z přijatých 31 % absolventů gymnázií a 28,6 % uchazečů přijímačky úspěšně složilo napoprvé. Do navazujícího magisterského studia letos nastupuje 44,6 % absolventů z jiných škol, než je UMPRUM.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.