Úno 21

Universal Hospitality 2 – Rakouské kulturní fórum

Universal Hospitality

Rozklad demokratických hodnot a populismus se čím dál více etablují i v prosperujících zemích. Soudržnost Evropské unie je ohrožena brexitem, nacionalismem a korupcí v zemích východní Evropy, zatímco v jiných zemích narůstá autoritářství a státní kontrola.

 

Sociálně angažovaní umělci nahlížejí za potěmkinovskou fasádu a hledají spojistosti, které roztáčejí sestupnou spirálu. Jejich díla si kladou za cíl obrátit zvýšenou pozornost ke komplexnosti příčin změn a vytvořit tak nové povědomí o této problematice. Kromě kritiky a osvěty ukazují  také možnosti různých forem odporu. Místo pasivní zábavy poskytuje výstava vizuální analýzu složitých společenských procesů v turbulentní době.

 

Universal Hospitality 2 je pokračováním projektu Universal Hospitality, který se konal v rámci festivalu Wiener Festwochen 2016.

 

Umělci / KünstlerInnnen: Halil Altindere, Anca Benera / Arnold Estefan, Dante Buu, András Cséfalvay, G.R.A.M., Ferenc Gróf, Núria Güell, Erdem Gündüz, Gülsün Karamustafa, Szabolcs KissPál, Martin Krenn, Damian Le Bas, Lőrinc Borsos, Victor López González, Michal Moravčík, Marina Naprushkina, Csaba Nemes, Martin Piaček, Tomáš Rafa, Oliver Ressler, Pavel Sterec, RAFANI, Hito Steyerl, Artur Żmijewski u. a.

 

  • 3.3. , 18:00 Praha 5, Centrum pro současné umění FUTURA, Holečkova 49
  • Zahajovací performance: Dante Buu, The Winner Takes It All
  • 3.3. – 16. 4., st–ne 11:00–18:00

 

  • 3.3., 19.40 h* Praha 5, MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15
  • Zahajovací performance: Ferenc Grof/Societe Realiste, Universal Anthem
  • 3.3. – 28. 5., denně, 13:00–20:00

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.