Dub 07

Úspěch Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v Miláně

Úspěch Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v Miláně

 

Prezentace UMPRUM na Design Week  v Miláně v rámci Salone Internazionale del Mobile

Termín prezentace: 4. 4. – 9. 4. 2017

Otvírací hodiny: Út–So 10:00-20:00, Ne 10:00-18:00

 

 

Lokalita: Via Privata Oslavia 3, Ventura Lambrate, Milano

 


Expozice EPHEMERAL_ETERNAL  pražské UMPRUM byla vybrána v soutěži Miláno Design Award mezi 40 neinspirativnějších instalací Týdne designu v Miláně.

U příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile a týdne designu v Miláně se pražská UMPRUM představila výstavou EPHEMERAL_ETERNAL. Kurátorem kolekce tří projektů byla Lada Hubatová a práce prezentovali Lenka Vacková, Ondřej Přibyl a Vendula Radostová. Výstava propojuje více jak 130 letou historii školy, trvalé uměleckořemeslné hodnoty se soudobými trendy a kritikou konzumního životního stylu. Významový kontrapunkt mezi různými přístupy k času je tématem expozice – pomíjivý nebo věčný, prchavý nebo stálý, rychlý nebo pomalý, momentální nebo udržitelný. Na třech autorských projektech studentů nebo absolventů UMPRUM z oboru produktového, módního designu a fotografie je v obecné rovině sledována otázka časovosti věcí a obrazů.

Již posedmé je vyhlašována cena Milano Design Award pro nejlepší výstavní expozice Týdne designu v Miláně. Odborná porota vybrala ze 450 expozic 40 nejinspirativnějších instalací a mezi nimi byla také zařazena pražská UMPRUM.

Profesor Jiří Pelcl, autor architektonického řešení expozice k tomu říká: „Je to pro školu velký úspěch uplatnit se v tak silné mezinárodní konkurenci. Ocitli jsme se ve vybrané společnosti značek jako: Cartier, Cassina, Panasonic, Wallpaper, Foscarini, Audi, Samsung, mezi významnými školami jako Central Saint Martins v Londýně nebo Aalto University v Helsinkách.“

UMPRUM tímto nejen potvrzuje výjimečnou úroveň a postavení v rámci uměleckých škol v České republice ale i její mezinárodní přesah.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.