Velké změny. Mezinárodní soutěž Young Package mění název, pravidla a vyhlašuje nové téma – CZECHDESIGN

Po 22 letech své existence se legendární soutěž obalového designu „Mladý obal“ zcela mění. Kromě nového názvu „Model Young Package“ se finanční odměna pro vítěze ztrojnásobí. Organizátoři také otevřeli horní věkovou hranici třiceti let u vysokoškolské kategorie a tak se do soutěže mohou nově hlásit designéři jakéhokoli věku. Tématem 23. ročníku je Coffee mania.

Model Young Package má stále 2 kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Především pak pro studenty středních škol po celém světě představuje Model Young Package zásadní projekt, kterého se účastní i celé ateliéry. Do druhé kategorie se mohou přihlásit studenti vysokých škol a designéři jakéhokoli věku. Na vítěze čeká dohromady nově přes 6 000 EUR.

TÉMA
Soutěž stejně jako v předchozích letech motivuje tvůrce z celého světa k navržení ekologického obalu. Tentokrát budou designéři navrhovat obaly, které reagují na všudypřítomný fenomén kávy. Tématem Coffee mania organizátoři vyzývají kreativce k tvorbě obalů nejen na kávu jako takovou, ale na vše, co k ní patří. Letos mohou zvítězit obaly na kávové produkty, šálky, podšálky, kávové sety, ale například i obaly na oblíbený produkt s motivem kávy, který se objeví v grafice. Dopřejte si kávový dýchánek s odpovědným designem.

EKOLOGICKÝ ASPEKT
Porota bude tradičně hodnotit soutěžní práce anonymně. I letos budou mít šanci na výhru převážně papírové obaly, které dokonale ochrání objekt, snadno se otevírají a zavírají, mají povedenou grafickou stránku a jsou ideálně snadno vyrobitelné.

Předsedou poroty nadále zůstává přední český obalový designér Jan Činčera, který je součástí soutěže již od roku 1996.

Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře na stránkách young-package.com a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora (CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00). Deadline pro zaslání soutěžních prací je 14. května 2018.

MODEL YOUNG PACKAGE
Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Obaly a.s. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje i inovační centrum, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Obaly od roku 2009 nezávislá odborná organizace CZECHDESIGN.

Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma a spousta dalších.

www.young-package.com
ODMĚNY PRO VÍTĚZE

Univerzity & designéři
1. místo: 2000 EUR
2. místo: 1200 EUR
3. místo: 800 EUR

Střední a vyšší odborné školy
1. místo: 1200 EUR
2. místo: 600 EUR
3. místo: 400 EUR
KONTAKTY:
MgA. Michaela Holubec Birtusová
Koordinátorka soutěže Mladý obal
michaela.birtusova@czechdesign.cz
tel.: +420 773 541 673

Model Obaly, a.s.
Vyhlašovatel soutěže Mladý obal
www.modelgroup.com/cs

CZECHDESIGN.CZ
Organizátor soutěže Mladý obal
Vojtěšská 3, Praha 1 110 00
www.czechdesign.cz

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.