Všemi zapomenutý kraj, kde se tvoří skutečné dějiny Česka – GHMP

Všemi zapomenutý kraj, kde se tvoří skutečné dějiny Česka / diskuse na téma Sudety od Beneše k Zemanovi / k výstavě k výstavě Zdena Kolečková: Podivná botanika a jiné příběhy.

Zdena Kolečková vstoupila na uměleckou scénu v průběhu 90. let 20. století a řadí se k tzv. ústeckému okruhu autorů. V částečně retrospektivní výstavě se autorka pohybuje na rozhraní umělecké výpovědi a terénního výzkumu.

Narativní linie načrtnutá prezentovanými díly, kterou spoluutvářejí objektivnější glosy a subjektivnější sebezpytující analýzy, reflektuje prožitky a zasuté vzpomínky dítěte vyrůstajícího v syrové atmosféře severočeského pohraničí, dojmy mladého člověka euforicky přijímajícího naděje spojené se změnou společenského paradigmatu po roce 1989 i zralé ženy ohlížející se po uplynulém období a sledující aktuální společenský vývoj s obavami a znepokojením. V podmanivých monochromních plátnech, fotografických cyklech či objektech a subtilních instalačních projektech se Zdena Kolečková usilovně pokouší rehabilitovat očistný a konstruktivní potenciál všech našich minulých ztrát.

 

  • 24. 5. 2018 od 18:00
  • Colloredo-Mansfeldský palác, 3. patro
  • vstupné: zdarma
  • diskutující: Petr Fischer – šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava / Daniel Kroupa – filosof / Zdena Kolečková – vystavující umělkyně
  • moderuje: Petr Honzejk, komentátor Hospodářských novin
  • Více informací zde

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.