Výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě – Designblok

Již za měsíc proběhne v areálu holešovického Výstaviště největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě – Designblok. Letos poprvé se na design festivalu uskuteční program, který pomáhá v rozvoji designu také firmám. „Designblok je výjimečná příležitost, na které chceme své know-how se zástupci firem sdílet. Chystáme stálou instalaci, hot desk, ale také komentované prohlídky pro firmy či odbornou konferenci,“ říká CEO Czechdesignu Jana Vinšová.

Nezávislá organizace Czechdesign, která se stará o rozvoj designu v České republice, a je předním pořadatelem designérských soutěží u nás, představí ve spolupráci s Designblokem v pražských Holešovicích bohatý program nazvaný Design & Business. „Firmám pomáháme úspěšně a s výsledkem zapojovat design už 15 let. Podle našich zkušeností s grafickými designéry spolupracuje 40 % firem, ale na vývoji produktů s produktovými designéry už jen pouze 7 %. Designblok je ideální příležitost firmám ukázat, že se spolupráce s designéry nemusí bát,“ prozradila Vinšová dále.

DESIGN & BUSINESS TALKS

Kvalitních designérů je mnoho. Firem, které umí design efektivně zapojovat do svých projektů, je ovšem stále málo. Konference Design & Business talks představí špičkové designéry a úspěšné manažery firem, kteří budou s účastníky semináře sdílet své úspěchy, ale také chyby. Na konferenci se o zkušenosti podělí např. Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku, Jan Juza, ředitel marketingu společnosti TON či ředitelka Czechdesignu Jana Vinšová. Inspirativní seminář proběhne v pátek 27. října od 16 hodin. Jediná konference o designu určená pro firmy, ne pro designéry, se uskuteční v Press Lounge Superstudia. Zájemci dostanou možnost diskutovat témata se speakery i dalšími účastníky události při neformálním podvečerním koktejlu. Místo je možné rezervovat na adrese ww.designblok.czechdesign.cz.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Na komentovaných prohlídkách provedou zástupci Czechdesignu zájemce tím nejzajímavějším, co bude na Designbloku k vidění z pohledu firem. Představí talentované designéry i úspěšné firmy, které s nimi spolupracují. Využít tak mohou jedinečné šance nahlédnout pod pokličku designérských projektů. Projít se mohou přímo s ředitelkou Czechdesignu Janou Vinšovou. Prohlídky proběhnou poslední říjnový týden ve čtvrtek, v sobotu, v neděli a v pondělí vždy od 16 hodin. Sraz bude u instalace Czechdesign v Openstudiu.

HOT DESK V OPENSTUDIU

Na hot desku v Openstudiu budou mít firmy možnost využít šance a se zástupci Czechdesignu se setkat, popovídat si a třeba se i inspirovat z projektů, které má organizace již za sebou.
„Co je to design a jaký má potenciál pro firmu? Jak najít toho správného designéra? Proč je pro jednu firmu design inovace a pro druhou nástroj PR? Na tyto a další otázky firmám odpovíme,“ prozradil k programu dále Radim Tuček, brand a design konzultant Czechdesignu.

DESIGNBLOK

Designblok tradičně uvádí tvorbu výrobců a designérů z celé Evropy, nabízí ukázky prototypů mladých tvůrců i novinky prestižních značek. Pražského týdne designu, který každý rok přiláká více než 50 tisíc návštěvníků, se pravidelně účastní přes 200 vystavovatelů, z nichž je přibližně 70 firem. Ústředním tématem letošního již devatenáctého ročníku je jídlo.
Téma: Na letošním Designbloku poprvé představí program také pro firmy
Termíny:

Designblok se uskuteční od 26. 10. do 30. 10. 2017
Design & Business talks proběhne 27. 10. od 16:00
Kontakt pro média:

Kamila Matoušková, koordinátorka projektu
721 704 720, kamila.matouskova@czechdesign.cz

 

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.