Kvě 21

Za krásami Evropy – Novoměstská radnice

Za krásami Evropy

Amatérská umělkyně JUDr. Hana Klímová již podruhé vystaví své fotografie v Galerii ve věži Novoměstské radnice.

“Cestování a poznávání po Evropě je krásné v každou roční dobu. Zkuste tato města a přírodní krásy hledat a poznávat se mnou. Možná je znáte, a pokud ne, vydejte se za jejich poznáním alespoň na této výstavě.”

JUDr. Hana Klímová

 

  • 5. 6. – 26. 8. 2018
  • Vstupné (v souvislosti se vstupem na věž): plné 60 Kč / snížené 40 Kč / rodinné 130 Kč / během Pražské muzejní noci v sobotu 9. června 2018 bude výstava přístupná od 19 do 01 hod zdarma
  • Novoměstská radnice, Karlovo nám. 23/1, Praha 2
  • Více o výstavě zde

 

JUDr. Hana Klímová, občanským povoláním advokát, v r. 1975 jsem absolvovala Právnickou fakultu v Praze. Zde působí jako advokátka spolu se svým manželem Prof. JUDr. Karlem Klímou, CSc. ve společné kanceláři, která se nachází v krásném prostředí historické Prahy na Hradčanském náměstí nedaleko Pražského hradu.

Jedním z mnohých koníčků je cestování a fotografování, jehož výsledkem je řada zdařilých fotografií, což snad dokládá i úspěšnost dosavadních výstav. Od roku 2001, kdy měla první výstavu spolu s dalšími fotografy u Obvodního soudu pro Prahu 6, uspořádala více než 25 výstav např. Praze ve Strahovském klášteře, na zámku ve Svojšíně, ve Strašicích, v polské Toruni, a další, naposledy v loňském a letošním roce v Novoměstské radnici v Praze.

Navštěvovala LŠU, výtvarný obor. Fotografovat začala v mládí, nejprve s malým jednoduchým Kodakem bez optiky, jen spoušť. Pak tatínkovi brala z ruky nový Flexaret šestku. Později od rodičů dostala fotoaparát Exa 1a, objektiv Domiplan, se kterým jsem fotografovala asi 30 let. A později se propracovala ke Canonu a Olympusu. Profesionál není, ale baví jí to, a líbí se jí to.

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.