Čvn 10

Ženy nahlas / ADRIANA CAHOVÁ – Galerie Prokopka

 

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média.
Adriana Cahová ( narozena 1979 ) se k fotografování dostala vlastně v obrácené roli, zprvu se pohybovala výhradně před objektivem a časem se jí fotoaparát přesunul do ruky. Zabývá se klasickou technikou fotografie a snímky si sama zvětšuje v temné komoře. Většina fotografických cyklů je ponechaná v černobílé barevnosti výrazněji tak ožívá kouzlo fantazie i osobnost portrétovaných zasazená do široké škály prostředí.
Výstava ŽENY NAHLAS představuje výběr ze souborů fotografií z autorčiny letité tvorby zobrazující ženy v různorodých rolích. Snivé klidné snímky střídají dravější i pochmurnější a pomáhají nám nahlédnout do hlubin ženské duše. Pohádkové příběhy můžeme překládat do psychlogického jazyka a nalézat řadu archetypálních motivů, které nacházíme na celém světě. Podle C.G. Junga jsou vnitřní pravdy skryté v nevědomém světě objekticní psyché. Autorčino vnitřní dítě nás nabadá k interpretaci a třeba i k pohledu do vlastních koutů mysli.
Autorka má za sebou řadu společných I samostatných výstav
Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

 

  • Vernisáž výstavy 10. 6. od 16:00
  • Výstava potrvá do 9. 7. 2017
  • Galerie Prokopka, Prokopova 9, Praha 3
  • Více o výstavě zde a zde
About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.